Aston Martin DBS Volante – na kryzys gospodarczy

25 lutego 2009
Bez kategorii, Aston Martin Nowości

Oto recepta Astona Martina na światowy kryzys – najnowszy DBS Volante, który może kosztować nawet 170 000 funtów! Premiera modelu będzie miała miejsce w Genewie.


DBS Volante to przepiękny kabriolet zbudowany na usztywnionej płycie podłogowej modelu DBS. Pod maskę trafił 6.0-litrowy silnik V12 o mocy 510 KM i maksymalnym momencie obrotowym 570 Nm. Napęd przenoszony jest na tylną oś za pośrednictwem standardowej, sześciobiegowej przekładni manualnej. W opcji znajduje się sześciobiegowa skrzynia ZF Touchtronic.

Pomimo zwiększenia masy pojazdu o 90 kilogramów w stosunku do wersji Coupe, DBS Volante przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,3 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 307 km/h. O skuteczne wytracanie prędkości dbają ceramiczne tarcze hamulcowe, za które producent nie żąda dopłaty.


Kluczową kwestią podczas opracowywania odkrytego Astona było osiągnięcie wysokiej sztywności nadwozia. W rezultacie zakrojonych na szeroką skalę modyfikacji, DBS Volante jest o ponad 25 procent sztywniejszy od modelu DB9 Cabrio i zaledwie o 25 procent mniej sztywny od DBS Coupe.

W wyposażeniu standardowym znalazł się między innymi 13-głośnikowy zestaw audio ekskluzywnej firmy Bang & Olufsen oraz system nawigacji satelitarnej z twardym dyskiem.


Najważniejszym elementem jest jednak nowy materiałowy dach, który pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę wewnątrz pojazdu zimą i jednocześnie ogranicza szumy opływającego powietrza dzięki dodatkowym uszczelkom. Pełne otwarcie dachu zajmuje zaledwie 14 sekund, a czynność tą można wykonać przy prędkości do 48 km/h.


źródło: Aston Martin / Mototarget

Leave A Comment