Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Tożsamość Stiga ujawniona!

20 stycznia 2009
Bez kategorii, Inne INFO Top Gear

Jedną z kluczowych postaci serii Top Gear jest zamaskowany i milczący Stig – maszyna do „wyciskania” najlepszych czasów okrążeń na specjalnie przygotowanym torze. Okazało się jednak, iż tożsamość Stiga została ujawniona!


Pod białym kombinezonem kryje się 33-letni Ben Collins, były kierowca wyścigowy, biorący udział w wyścigach Formuły 3, Le Mans, GT i NASCAR. Ben pracował także jako kierowca wyczynowy na planie filmu James Bond Quantum of Solace.

Mimo, że sam „zainteresowany” zaprzecza, jego drugą tożsamość potwierdzają dwie osoby – właściciel galerii sztuki oraz pewien robotnik. Pierwsza z tych osób twierdzi, iż Collins zamówił w galerii odbitkę graficzną Stiga „w akcji” potwierdzając jednocześnie, że pracuje w programie Top Gear jako zamaskowany kierowca. Pracownik budowlany, który remontował dom Bena wyznaje natomiast, że widział w szafie Collinsa biały kombinezon oraz rękawice.

Twórcy programu nie potwierdzają tych informacji. Nie wiadomo też, czy biały Stig straci pracę, jak to miało miejsce w przypadku czarnego Stiga (Perry McCarthy), który zdradził swoją drugą tożsamość w książce „Flat Out, Flat Broke”. Wszystkiego dowiemy się prawdopodobnie w kolejnej serii Top Gear.

źródło: World Car Fans / Moto Target

Leave A Comment