Renault Twingo Sport – mała rakieta

23 stycznia 2009
Bez kategorii, Nowości Renault

Od czasu premiery takich modeli jak R8 Gordini, 5 GT Turbo czy Clio Williams, gama Renault tradycyjnie obejmuje atrakcyjne cenowo, usportowione wersje produkowanych masowo modeli. Jej najnowszym sportowym produktem jest Twingo Renault Sport.


Twingo Renault Sport to efekt prac zmierzających do zaprojektowania samochodu o prawdziwie rasowej charakterystyce i przystępnej cenie. Jest to dopracowana w każdym aspekcie wersja spod znaku Renault Sport wyposażona w rozwiązania, które przesądziły o sukcesie rynkowym jej starszych i większych „braci” – Clio i Mégane Renault Sport. Odzwierciedleniem sportowych aspiracji jest dynamiczna stylistyka, zawieszenie, wolnossący silnik oraz niezwykle skuteczny i sprawny układ hamulcowy, który doskonale sprawdza się podczas codziennej jazdy. Twingo Renault Sport to model zapewniający wrażenia spod znaku Renault Sport.

Kompaktowe wymiary oraz dynamiczna stylistyka Twingo Renault Sport nawiązują do studyjnej wersji tego samochodu, która zrobiła furorę na paryskim salonie motoryzacyjnym w 2006 roku. Rasowy design i sportowe aspiracje zdradza przede wszystkim kształt zderzaków, poszerzone przednie i tylne błotniki, wyprofilowane boki oraz aerodynamiczny tylny spojler. Rozplanowanie i wyposażenie kabiny pojazdu zapewniają pełen komfort oraz mocne wrażenia za kierownicą. Twingo Renault Sport jest wyposażone w przednie fotele kubełkowe Renault Sport ze wzmocnionym podparciem bocznym, aluminiowe pedały, skórzaną kierownicę oraz specjalnie zaprojektowany obrotomierz.

Od chwili swojej premiery rynkowej gama Twingo Renault Sport jest dostępna z licznymi opcjami oraz dodatkowymi elementami wyposażenia zewnętrznego i wewnętrznego, a także rozwiązaniami multimedialnymi, co umożliwia właścicielom dopasowanie wyglądu i charakterystyki samochodu do indywidualnych preferencji.


Twingo Renault Sport, seryjnie wyposażone w system ESP z możliwością odłączenia, zapewnia nie tylko prawdziwie sportowe doznania za kierownicą, ale jest także optymalnie przystosowane do codziennego użytkowania. Doskonale ustawiony układ kierowniczy zapewnia komfortowe prowadzenie i wysoki poziom bezpieczeństwa i sprawia, że Twingo Renault Sport świetnie radzi sobie w każdych warunkach drogowych. Tak jak w przypadku Clio i Mégane Renault Sport, najnowszy model Twingo Renault Sport może być wyposażony w dwa rodzaje zawieszenia (sportowe i typu Cup), szerszy rozstaw kół z przodu i z tyłu oraz niezwykle skuteczny układ hamulcowy zapożyczony z modeli z wyższego segmentu.

W Polsce Twingo Renault Sport dostępne jest w cenie 49 900 PLN.

Twingo Renault Sport jest napędzane opracowaną przez ekipę Renault Sport Technologies mocną, wolnossącą jednostką 1.6 16V o mocy 133 KM (98 kW) przy 6750 obr/min (160 Nm) oraz maksymalnym momencie obrotowym 4400 obr/min. Sportowy charakter silnika podkreśla charakterystyczne brzmienie, które było przedmiotem prac rozwojowo-badawczych. Kolejnym dokonaniem technologicznym jest kolektor wydechowy 4-1, który stanowi optymalny kompromis pomiędzy poziomem hałasu, osiągami i poziomem emisji spalin.

źródło: Renault / Moto Target

Leave A Comment