Panamera zadebiutuje w Chinach

6 stycznia 2009
Bez kategorii, Nowości Porsche

Chiny stały się jednym z ważniejszych rynków motoryzacyjnych na świecie, dlatego Porsche zdecydowało pokazać najnowszy model Panamera podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju (20-28.04.2009).


Stylistyka, profil i sylwetka jednoznacznie świadczą o tym, że to czterodrzwiowe auto jest nowym członkiem rodziny Porsche. Panamera w typowy dla Porsche sposób łączy w sobie wiele talentów: sportową dynamikę jazdy, przestronne, uniwersalne wnętrze i komfort godny prawdziwego samochodu Gran Turismo.

Pod maską pracują silniki typu „V” z sześcioma lub ośmioma cylindrami, dysponujące mocą od 300 do 500 KM. Część z nich ma turbodoładowanie. Dzięki bezpośredniemu wtryskowi paliwa są one oszczędne, a jednocześnie mocne. Siły przekazywane są przez manualną skrzynię sześciobiegową lub siedmiobiegową skrzynię dwusprzęgłową Porsche – PDK.

Panamera posiada sportowy napęd na tylną oś. W najmocniejszym wariancie zastosowano napęd na wszystkie koła, dostępny dla innych wersji jako opcja. Porsche przygotowuje także wyjątkowo oszczędny model Panamera z napędem hybrydowym.

Nowy model Porsche będzie zjeżdżać z taśmy produkcyjnej zakładu w Lipsku. Roczna produkcja przewidziana jest na 20.000 sztuk.

Pierwsze egzemplarze pojawią się w handlu na całym świecie późnym latem 2009 roku.

źródło: Porsche / Moto Target

Leave A Comment