Nowy rok i nowe, ambitne plany koncernu Chryslera

26 stycznia 2009
Bez kategorii, Chrysler Nowości

Mimo tragicznego dla koncernu Chryslera zeszłego roku, ten amerykański gigant nie zamierza poddawać się w walce o klienta.


Prezes zarządu Chryslera Bob Nardelli potwierdził, iż koncern zamierza w ciągu najbliższych 48 miesięcy wypuścić na rynek 24 modele nowych jak i odświeżonych samochodów. Wiadomo już, że wśród tych aut znaleźć ma się m.in. zupełnie nowy model Jeepa, o czym poinformował sam Bob Nardelli.

Najwcześniej, bo już w przyszłym roku, na rynku pojawi się nowa generacja Jeepa Grand Cherokee. Nieco później, bo pod koniec 2010 roku, koncern zaprezentuje nowego Chryslera 300C i Dodge'a Chargera – auta których stylistyka ma być ewolucją ich obecnych wcieleń, choć nowy szef stylistów Chryslera zapowiedział też, że auta te wniosą ze sobą także zupełnie coś nowego. Wiadomo również, że w przygotowaniu jest zupełnie nowy Dodge Durango, ale w tej chwili nie ujawniono jeszcze żadnych planów dotyczących jego debiutu. Naturalnie, w gronie samochodów zapowiadanych na najbliższe 4 lata, znalazła się także cała gama aut o napędzie częściowo lub w pełni elektrycznym, do których zaliczają się m.in. te zaprezentowane na Salonie Samochodowym w Detroit (Chrysler Town & Country (w Europie Grand Voyager), Dodge Circuit EV, Jeep Patriot EV i Wrangler Unlimited EV). Pierwsze z zaprezentowanych w Detroit aut elektrycznych koncernu Chryslera ma pojawić się w salonach sprzedaży już w 2010 roku, a kolejne trzy mają tam trafić do roku 2013.

źródło: Motor Authority / Moto Target

Leave A Comment