Audi Q1 – najwcześniej za cztery lata

21 stycznia 2009
Bez kategorii, Audi Nowości

Według dostępnych informacji wynika, że najmniejszy w gamie Audi SUV pojawi się najwcześniej pod koniec 2012 roku.


Wzrastające ceny paliw sprawiają, że klienci coraz częściej szukają mniejszych aut, które mniej palą, a tym samym są tańsze w eksploatacji. Mimo wszystko nikt z nich nie chciałby przy okazji rezygnować ze stylu jaki oferują samochody wyższych klas. Na przeciw tym klientom wychodzi Audi, które przygotowuje najmniejszego w swojej ofercie SUV-a o nazwie Q1.

Firma z Ingolstadt nie jest odosobniona w swoich zamiarach, gdyż jej rodzinny koncern Volkswagena, również przygotowuje auto tego typu, które będzie oparte na kolejnym wcieleniu Polo. A obecnie także monachijski koncern BMW jest w trakcie testów X1, czyli najmniejszego brata z rodzeństwa serii X.

Według zapowiedzi Q1 ma być spokrewnione z nadchodzącym Audi A1, które oparte będzie na zmodyfikowanej płycie podłogowej nowego Volkswagena Polo. Mały SUV Audi będzie mierzył ok. 3,95 m długości, a ponadto będzie występował w dwóch wersjach nadwoziowych, jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback.

Pod maską znajdą się cztery jednostki napędowe. I tak do wyboru będą silniki benzynowe 1.4 TFSI o mocy 125 KM i 1.4 TSI o mocy 150 KM. Z kolei dla ceniących sobie oszczędność, przewiduje się dwa diesle 1.2 TDI o mocy 80 KM i 1.6 TDI generujący moc 120 KM.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że małe Q1 przyjdzie klientom zobaczyć w salonach sprzedaży nie wcześniej niż pod koniec 2012 roku.

źródło: Motor Authority / Moto Target

Leave A Comment