Panie przodem czyli jak być bezpieczną kobietą na drodze

15 grudnia 2008
Bez kategorii, Inne INFO

Zimą warunki pogodowe znacznie utrudniają jazdę kierowcom. Oblodzone nawierzchnie, mała widoczność, a także zimowa senność mogą być przyczyną niebezpiecznej sytuacji. Jak sobie radzić w takich warunkach, tego uczyły się panie, które wzięły udział w szkoleniu z zakresu doskonalenia techniki jazdy. Na zaproszenie portalu Autopolki.pl wybrała się tam także nasz redakcyjna koleżanka, Anna Tomaszewska.


Wśród konkurencji, które dostarczyły paniom najwięcej emocji była jazda na trolejach. Slalom, przez który trzeba było przejechać miał dość szeroko rozstawione pachołki, ale i tak nadmierne dodanie gazu powodowało obrót aut o 360 stopni. Wejść w zakręt jest łatwo, ale wyjście z poślizgu sprawiało paniom trudność. Na szczęście pod okiem instruktora manewry stawały się prostsze.

Jazdę na czas na trolejach wygrała pani Danuta Banaszyńska. Chociaż konkurencja była trudna, pani Danuta pokonała ją w rewelacyjnym czasie 1.32 s. zostawiając młodsze koleżanki daleko w tyle.

Sprawne pokonywanie zakrętów jest jedną z najważniejszych umiejętności na drodze. Dzięki slalomowi z pachołkami panie ćwiczyły refleks i odwagę. Wśród zadań sprawnościowych był także test Stewarta, z którego pokonaniem panie nie miały problemów oraz stabilizacja pojazdu w zakręcie poślizgowym.

Na szkoleniu panie przypomniały sobie prawidłową pozycję za kierownicą, a instruktorzy zaprezentowali krótki wykład o tym jak bezpiecznie przewozić dzieci w fotelikach lub kołyskach. Na zakończenie szkolenia każda z pań otrzymała certyfikat. Panie, które wzięły udział w szkoleniu były zgodne, że ich umiejętności na drodze poprawiły się, dzięki czemu wzrosła ich pewność.

źródło: Moto Target

Leave A Comment