Nissan Pathfinder dla polskiej Policji

15 grudnia 2008
Bez kategorii, Nissan Nowości

Nissan Sales Central & Easter Europe dostarczył w listopadzie i grudniu 88 Nissanów Pathfinder polskiej Policji. Modele zostały zakupione z myślą o służbie w 8 polskich miastach w wyniku zakończonego przetargu na samochody terenowe.


Nissan, produkując auta terenowe od ponad 50ciu lat wydawał się naturalnym pretendentem do zrealizowania tego zamówienia. Własności samego Pathfindera stawiają go na samym szczycie segmentu aut terenowych: nadwozie zabudowane na ramie, wszechstronny napęd 4×4 (tryb 4×2, auto, 4×4 i 4×4 z reduktorem), dieslowski silnik o mocy 174 KM to tylko niektóre z cech tego pojazdu, stworzonego do ciężkiej pracy o różnych porach dnia i nocy i we wszystkich warunkach pogodowych.

Samochody zostały dostosowane do potrzeb i wymagań jednostek policji. Dokonano montażu wyciągarek, haków, osłon reflektorów, cyfrowych jednostek radiowych, bezpiecznych pojemników na broń, przegród przestrzeni bagażowej, systemów komunikacji zewnętrznej z głośnikami i innych licznych zmian.

Nie jest to pierwszy zakup Nissanów Pathfinder przez polską Policję. W 2006 roku kilkanaście egzemplarzy wyjechało z funkcjonariuszami Policji do Kosowa gdzie służyły ochronie porządku w Międzynarodowych Siłach Pokojowych.

Nissan jest również marką, którą wybrały węgierskie służby, jako pojazdy z napędem 4×4. W czerwcu ubiegłego roku imponująca liczba ponad 300 pojazdów została dostarczona do węgierskiej policji, Straży Granicznej, Służby Celnej oraz Podatkowej. W przeważającej większości były to Pathfindery ale również Patrole, Navary oraz X-Traile.

Nissan posiada najszerszą ofertę samochodów 4×4 na rynku. Prócz Pathfindera miłośnicy zarówno letnich jak i zimowych aktywności świetnie znają wszechstronnego X-TRAILa czy legendarnego Patrola. Nissan jest jedyną europejską firmą oferującą 2 modele czteronapędowych pick’up ów na rynku; rekreacyjnego Nissana Navarę i roboczego Nissana NP300. Do grupy samochodów z napędem na 4 koła trzeba zaliczyć też: Nissana Qashqai, luksusowe Murano i supersportowego GT-R.

źródło: Nissan / Moto Target

Leave A Comment