Hyundai Genesis dla osiemnastoletniej łyżwiarki

16 grudnia 2008
Bez kategorii, Hyundai Nowości

Hyundai Motor Company ogłosił, że do 2010 roku będzie oficjalnym sponsorem znanej koreańskiej łyżwiarki figurowej Yuny Kim – dwukrotnej zdobywczyni Grand Prix w jeździe figurowej na lodzie.


Hyundai zorganizował konferencję prasową, w której uczestniczył V-ce Prezes Hyundai Motor – James Choi oraz osiemnastoletnia Yuna Kim.

Sponsorowanie Yuny, która stała się światową łyżwiarką, pochodząc z kraju nie posiadającego tradycji w sportach zimowych, pozostaje w zgodzie z wizerunkiem Hyundaia – firmy, która gwałtownie wspina się po szczeblach globalnych rankingów, osiągając sukcesy jako światowy producent samochodów.

„Zawsze zazdrościłam zagranicznym łyżwiarzom w moim wieku, posiadającym swoich sponsorów. Jestem dumna, że otrzymałam takie wsparcie i obiecuję ciężko pracować, aby zostać łyżwiarką rozpoznawaną na całym świecie, tak, jak firma Hyundai” – powiedziała Yuna.

Yuna Kim wystartuje w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata w Jeździe Figurowej, w finałach Grand Prix Jazdy Figurowej oraz podczas zimowej Olimpiady w Vancouver w 2010 roku.

Jako sponsor Yuny, Hyundai Motor zorganizuje także cykl eventów, a do dyspozycji zawodniczki podczas Mistrzostw będzie nowy, tylnonapędowy, luksusowy sedan Genesis.

źródło: Hyundai / Moto Target

Leave A Comment