BMW CS jednak powróci?

17 grudnia 2008
Bez kategorii, BMW Nowości

Jakiś czas temu szefowie BMW potwierdzili, iż luksusowe, czterodrzwiowe coupe oparte na koncepcyjnym modelu CS nie powstanie ze względów finansowych. Ekskluzywne zdjęcia zaprezentowane na stronach serwisu Auto Express mówią jednak coś zupełnie innego.


Fotoreporterzy uchwycili bowiem na szpiegowskich zdjęciach wersję „mule” modelu CS, który jest obecnie testowany w okolicach siedziby głównej koncernu w Monachium.

Według wstępnych informacji, produkcyjna wersja będzie bazowała na podzespołach serii 7. Niewykluczone, że pojawi się również ekstremalna wersja M, która będzie pozycjonowana wyżej niż BMW M5. Do napędu posłużyć może silnik V10 pochodzący z modelu M5, do którego zostaną dołożone dwa cylindry. W efekcie powstanie silnik V12 o pojemności 6.0-litrów.

Doskonały silnik pochodzący z modelu M5 zdaje się być punktem wyjścia wszystkich supersportowych wersji BMW. Najnowszym tego przykładem jest chociażby BMW M3, w którym zastosowano wspomniany silnik odchudzony o 2 cylindry i pomniejszony do pojemności 4.0 litrów.

źródło: Auto Express / Moto Target

Leave A Comment