Toyota otwiera nową fabrykę w Chinach

3 listopada 2008
Bez kategorii, Nowości Toyota

Toyota Motor, największy koncern samochodowy na świecie zbuduje swoją nową fabrykę w północno-wschodniej części Chin, w miejscowości Changchun. Roczna produkcja w nowej fabryce wyniesie około miliona egzemplarzy aut rocznie.


Nowy zakład będzie produkować 100 000 Corolli rocznie, podczas gdy japoński koncern aktualnie produkuje 643 000 modeli tego modelu rocznie w swojej drugiej co do wielkości fabryce na świecie. Partnerem Toyoty będzie FAW Group Corp. Jeszcze nie zdecydowano kiedy zacznie się produkcja.

Toyota zdradza także plany rozwoju swoich dwóch pozostałych fabryk wspólnie z FAW. Chodzi o dodanie drugiej, 120 tysięcznej linii produkcyjnej do fabryki w Guangzhou z innym lokalnym partnerem, Guangzhou Automotive w połowie 2009 roku, ewentualnie podniesienie istniejącej już linii do 200 000 sztuk rocznie.

Plany Toyoty zakładają zwiększenie rocznej wydajności produkcji w Chinach do 1.01 miliona sztuk rocznie. Toyota ponadto importuje wszystkie modele swojej luksusowej marki Lexus do Chin.

źródło: Automotive News / Moto Target

Leave A Comment