Pierwsze zdjęcie wnętrza Panamery bez kamuflażu!

3 listopada 2008
Bez kategorii, Nowości Porsche

Na pierwszych zdjęciach szpiegowskich widoczne jest całe wnętrze Porsche Panamery, łącznie z najmniejszymi detalami!


Ekskluzywna deska rozdzielcza przeładowana jest różnego rodzaju przyciskami, które swym rozmieszczeniem nawiązują do projektu telefonu komórkowego firmy Vertu, na co zwraca uwagę serwis Carscoop.

Według wstępnych ustaleń, sportowa limuzyna otrzyma w standardzie napęd na tylną oś, natomiast w opcji będzie można zamówić wersję z napędem na cztery koła. Podstawowym silnikiem Panamery będzie jednostka V8 o pojemności 4,8 litrów osiągająca około 400 KM. Najmocniejszy wariant – Panamera Turbo ma mieć pod maską 520 KM i osiągać ponad 300 km/h.

Panamera dostępna będzie także w wersji o napędzie hybrydowym, dzięki czemu – według zapewnień Porsche – samochód spali nie więcej niż 9 litrów paliwa na 100 kilometrów.


Nowo opracowany układ napędu hybrydowego powstał w oparciu o istniejący już system Porsche Cayenne Hybrid i będzie składał się z baterii umieszczonej w przedziale bagażowym oraz dodatkowego sprzęgła i silnika elektrycznego.

Taki układ pozwoli na jazdę tylko na silniku benzynowym (w sportowym stylu) lub tylko na silniku elektrycznym (zerowa emisja spalin).

W momencie debiutu w 2009 roku, Panamera dostępna będzie z benzynowymi jednostkami napędowymi, a hybryda pojawi się na rynku kilka miesięcy później. Rocznie powstawać ma 20 tysięcy sztuk, z czego 35 % trafiać ma na rynek USA.źródło: Carscoop / Moto Target

Leave A Comment