Mazda Kaan – wizja auta jakim będziemy jeździć za 17 lat

27 listopada 2008
Bez kategorii, Mazda Nowości

Mazda Kaan, prototypowy pojazd zaprojektowany w odważnym stylu, otrzymał tytuł „Samochód roku 2025” na Salonie Motoryzacyjnym w Los Angeles. Jury, w którego skład weszli znaczący kalifornijscy projektanci, zostało zapytane jak ich zdaniem będzie wyglądać sportowe auto za 17 lat i to właśnie Mazdę Kaan wytypowali na zwycięzcę.


Jurorzy wybrali Mazdę za dobre połączenie innowacyjnej technologii z unikatowym stylem. Mazda Kaan to elektryczny pojazd, w którym zastosowano nowoczesny elektroniczny system wspomagający opony, aby auto nie emitując żadnych szkodliwych substancji osiągało prędkość 400 km/h. Auto zaprojektowano z myślą o wyścigach i zbudowano z lekkich polimerów. Jego wygląd zewnętrzny inspirowany był naturą, szczególnie w częściach przypominających błyskawicę.

Nie tylko Mazda Kaan doczekała się prestiżowej nagrody. Designerskie wyróżnienia japoński koncern dostał między innymi w 2006 roku za Mazdę Senku oraz w 2007 roku – była to nagroda Louis Vuitton Classic Concept za model Ryuga.

źródło: Mazda / Moto Target

Leave A Comment