Mazda 3 Sedan debiutuje w Los Angeles

20 listopada 2008
Bez kategorii, Mazda Nowości

Mazda Motor Corporation prezentuje po raz pierwszy nową Mazdę3 (w Japonii znaną jako Mazda Axela) w wersji sedan podczas Salonu Samochodowego w Los Angeles 19 listopada 2008 roku. To całkowicie nowy model, wprowadzany po 5 latach od poprzedniej wersji Mazdy3.


Każdy element nowej Mazdy3 powstał z myślą o zapewnieniu większej radości z jazdy, sportowych osiągów, jak największej oszczędności paliwa i wyciszenia wnętrza. Rozwiązania sprzyjające ochronie środowiska naturalnego i bezpieczeństwu, opracowane w oparciu o długoterminową wizję Mazdy „Zrównoważonego Zoom-Zoom”, mają na celu dopełnić wrażenia z jazdy. Wystarczy dodać do tego pełen wyrazu przód i elementy dynamicznego designu Mazdy, a okaże się, że nowa Mazda3 jest wszystkim, czego może oczekiwać kierowca w samochodzie kompaktowym, oferującym sportowe osiągi.


Całkowicie nowa wersja najpopularniejszego, sportowego modelu Mazdy wykorzystuje doświadczenie marki oraz rodowód aktualnej wersji Mazdy3. Od premiery w 2003 roku nabywców znalazło już około 1,8 miliona egzemplarzy tego modelu w ponad 100 krajach. Mazda3 zdobyła dotychczas ponad 90 nagród motoryzacyjnych na całym świecie i stanowi niemal jedną trzecią wszystkich corocznie sprzedawanych modeli Mazdy.


Po debiucie sedana w specyfikacji północnoamerykańskiej, z silnikami benzynowymi o pojemności 2.0 i 2.5-litra, harmonogram globalnej sprzedaży Mazdy przewiduje również premierę Mazdy3 w wersji pięciodrzwiowego hatchbacka.

źródło: Mazda / Moto Target

Leave A Comment