Kia Sorento coraz większa

10 listopada 2008
Bez kategorii, Kia Nowości

Pomimo, że nastały nie najlepsze czasy dla wielkich SUV-ów, Kia chce wypuścić na rynek największy w swojej ofercie samochodów osobowych, crossover Sorento, który w nowej odsłonie zadebiutuje na genewskim salonie motoryzacyjnym w marcu 2009. Nowa Kia wyróżnia się całkowicie odmienionym podwoziem, co oznacza, że Sorento straci na terenowych możliwościach na rzecz właściwości jezdnych oraz oszczędności paliwa.


Nowa Kia Sorento 2010 będzie sprzedawana zarówno w USA jak i w Europie z silnikiem benzynowych jak i wysokoprężnym. Benzynowa, 3-litrowa jednostka ma mieć 240 KM, na rynku amerykańskim 3.8-litrowa – 260 KM.

Europejskie modele będą korzystać z czterocylindrowego turbodiesla „R” marki Hyundai, który będzie dostępny w dwóch „rozmiarach”: 2.0 i 2.2 osiągających moce kolejno 184 KM (392 Nm) i 200 KM. Dwulitrowa jednostka będzie miała sześciobiegową automatyczną skrzynię biegów, a 2.2 manualną przekładnię. Ponadto będzie dostępny 240-konny trzy-litrowy turbodiesel V6 CRDi. W trosce o niskie zużycie paliwa, Kia rozważa połączenie przednionapędowego z opcjonalnym, 4×4.


Nowa siedmioosobowa Kia Sorento będzie znacznie większa od swojej poprzedniczki. Wnętrze samochodu zaprojektowane przez koreańską firmę Forte wygląda świeżo oraz schludnie i jak nieoficjalnie dowiedział się serwis Carscoop, nie tylko wygląd wnętrza poprawi się, ale także jakość użytych do niego materiałów.

Kia Sorento 2010 będzie korzystać z projektowych rozwiązań koncepcyjnego modelu Kia KND-4 pod nadzorem głównego projektanta koncernu Kia, Petera Schreyer'a. Sorento wejdzie do sprzedaży w Europie w drugiej połowie 2009 roku.źródło: Carscoop / Moto Target

Leave A Comment