Aktualności

Nowy Seat Ibiza 1.9 TDI – Pierwsza Jazda

8 października 2008
Bez kategorii, Nowości Seat

Nowy SEAT Ibiza to samochód o nowej atrakcyjnej linii, nowych detalach i zupełnie odmienionym wnętrzu. Wszystko to zaprojektowano zgodnie z zasadą, że jeżeli coś jest tylko „dobre”, to można to jeszcze ulepszyć. Każde nowe rozwiązanie poddawano niezliczonym próbom, aż uznano, że jest perfekcyjne.

W nowo zaprojektowanym nadwoziu dominują dynamiczne linie, układające się w dynamiczną sylwetkę i nadające nowemu SEAT-owi Ibiza tak zdecydowany wygląd. Każdy detal i każda linia zostały starannie przemyślane. To nie tylko samochód, ale pełnoprawne dzieło sztuki.

Nowy Seat Ibiza 1.9 TDI - Pierwsza Jazda Nowy Seat Ibiza 1.9 TDI - Pierwsza Jazda Nowy Seat Ibiza 1.9 TDI - Pierwsza Jazda Nowy Seat Ibiza 1.9 TDI - Pierwsza Jazda

Z przodu samochodu kształt jego sylwetki wyznaczają kontury biegnące od wyrazistej nowej atrapy chodnicy z chromowaną obwódką i dalej poprzez maskę i boki, ku tyłowi pojazdu. Wystarczy spojrzeć na linię biegnącą od nowych przednich reflektorów poprzez błotniki… Od razu wiadomo, że nic nie zmieniono w oryginalnej koncepcji projektanta. Profil samochodu przypomina strzałę. Czysta dynamika. Znakomita sylwetka. Silny indywidualizm.

Nowy SEAT Ibiza oferuje jeszcze więcej przestrzeni. Przekonaj się sam: to najdłuższy samochód w swojej kategorii. To oznacza, że większy jest także bagażnik – dokładnie o 25 litrów.

Sercem nowego SEAT-a Ibizy są silniki, zapewniające moc, która obudzi emocje. Ich wybór zaspokoi wszelkie potrzeby: od oszczędnego benzynowego 1.2 do 1.9 TDI.

Nowy Seat Ibiza 1.9 TDI - Pierwsza Jazda Nowy Seat Ibiza 1.9 TDI - Pierwsza Jazda Nowy Seat Ibiza 1.9 TDI - Pierwsza Jazda Nowy Seat Ibiza 1.9 TDI - Pierwsza Jazda

Każda z dostępnych jednostek zapewnia odpowiednią wartość momentu obrotowego i dynamikę, aby SEAT Ibiza mógł ujawnić prawdziwego ducha marki SEAT i dać kierowcy maksimum przyjemności z jazdy. Więź z samochodem zostaje nawiązana przy pierwszym dotknięciu pedału przyspieszenia.

Oferta jednostek napędowych obejmuje trzy silniki benzynowe: 1.6 105 KM, 1.4 85 KM i 1.2 70 KM. Zwolennicy diesla także nie mogą narzekać na brak wyboru. Najmocniejszą jednostką tego typu jest 1.9 TDI 105 KM z filtrem cząstek stałych usuwającym sadzę ze spalin oraz zmniejszającym emisję zanieczyszczeń i przyczyniającym się do obniżenia zużycia paliwa.

Ekologiczny silnik Diesla. Przy emisji CO2 poniżej 120g/km w pełni zasługuje na takie miano. Wszystkie nasze silniki benzynowe emitują mniej niż 160g CO2/km.

Nowy Seat Ibiza 1.9 TDI - Pierwsza Jazda
Nowy Seat Ibiza 1.9 TDI - Pierwsza Jazda Nowy Seat Ibiza 1.9 TDI - Pierwsza Jazda

SILNIKI BENZYNOWE:
1.6 105 KM / 77 kW
1.4 85 KM / 63 kW
1.2 70 KM / 51 kW

SILNIKI DIESLA:
1.9 TDI 105 KM / 77 kW + DPF
1.9 TDI 105 KM / 77 kW
1.9 TDI 90 KM / 66 kW + DPF
1.4 TDI 80 KM / 59 kW + DPF

źródło: autowizja.pl / Seat

Leave A Comment