Nowa Acura z jeszcze mocnijeszym silnkiem

21 października 2008
Bez kategorii, Acura Nowości

Jak dotąd Honda i Acura szczyciła się 3.7-litrowym silnikiem V6 o mocy 300 KM, najmocniejszą jednostką jaka była do tej pory w sprzedaży. Teraz japoński koncern zapowiada nowy silnik V8. „To jest już pewne” – powiedział Dave Contant, szef Conant Auto Retail Group, jednego z dealerów Acury.


Jak podaje portal Automotive News, Honda także potwierdza, że będzie montować silniki V8. Spadek sprzedaży o 15.3 % we wrześniu w USA był powodem, dla którego Honda zdecydowała się montować lepsze silniki, jako że RL sedan to wizytówka Acury. Takeo Fukui, dyrektor generalny Hondy przyznał w wywiadzie dla Automotive News, że dotychczasowa Acura 3.7 miała mniej szans w rywalizacji z modelami innych marek, takimi jak Lexus, Infinity, czy Mercedes. Fukui dodał, że nowa jednostka będzie również oszczędna w zużyciu paliwa.

Honda od dawna dba, aby Acura była uważana za topową luksusową markę. W kwietniu na spotkaniu dealerów Acury, oficjalnie potwierdzono plany Acury, o czym zapewniał Jeff Conrad, wiceprezydent American Honda Motor Co. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Acura z nowym silnikiem może być dostępna w czasie krótszym niż 18 miesięcy.

źródło: autoweek.com

Leave A Comment