Mercedes C63 AMG na sterydach

21 października 2008
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Carlsson CK63 S to kolejna propozycja dla tych, którzy w „zwykłej” klasie C AMG widzą jedynie nudnego, czterodrzwiowego sedana o przeciętnych osiągach.


Inżynierowie z firmy Carlsson zadbali o to, aby emocje w modelu CK63 S sięgnęły zenitu! Specjalny „performance kit” pozwala zwiększyć moc 6.3-litrowego silnika V8 ze standardowych 457 do 565 KM, a maksymalny moment obrotowy z 600 do niebagatelnych 685 Nm. Tak wzmocnione auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy (standardowo w 4,5 sekundy) i rozwija prędkość maksymalną 300 km/h (ograniczoną elektronicznie).

W przeniesieniu tak ogromnej mocy na asfalt pomaga specjalnie dostrojone zawieszenie ze zmienną charakterystyką amortyzatorów, którą kierowca może dowolnie modyfikować. Za dodatkową opłatą, niemiecki tuner dorzuci mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu.

Carlsson CK63 S z zewnątrz wyróżnia się pakietem aerodynamicznym oraz 19-calowymi obręczami aluminiowymi. W środku, w zależności od grubości portfela nabywcy, mogą znaleźć się takie elementy jak skórzane koło kierownicy czy multimedialny pakiet rozrywkowy.

źródło: Carlsson

Leave A Comment