Kolejny rekord na Nurburgring!

14 października 2008
Bez kategorii, Maserati Nowości

Z cyklu „Jestem najszybszy na Nurburgring”, Maserati poinformowało, iż model MC12 ustanowił nowy, oficjalny rekord toru – 7:24,29.


Egzemplarz wykorzystany do próby bicia rekordu został dostarczony przez anonimowego właściciela, który w swojej kolekcji posiada jeszcze Ferrari Enzo, Koenigsegga CCX, Pagani Zondę F Clubsport i Porsche Carrera GT. Co ciekawe, owy „fan SZYBKICH czterech kółek” postanowił sprowadzić na tor nie tylko Maserati, ale wszystkie pozostałe auta ze swojej kolekcji i pozwolić kierowcy wyścigowemu Marcowi Bassengowi przetestować je na ponad 20-kilometrowej pętli Nurburgring. Wyniki okazały się dość zaskakujące.

901-konny Koenigsegg CCX uplasował się na ostatniej pozycji z czasem 7:33,6. Nieco szybciej tor pokonało Porsche Carrera GT – 7:28,71. Trzecie miejsce przypadło Ferrari Enzo – 7:25,21. Zaszczytne drugie miejsce powędrowało natomiast do Pagani Zondy – 7:24,65.

Dla przypomnienia, w sierpniu tego roku Dodge Viper ACR przejechał pełne okrążenie toru w 7:22,10, ustanawiając tym samym nieoficjalny rekord Nurburgring. Do tej pory Dodge nie poinformował jednak oficjalnie o tym wydarzeniu.

źródło: Carscoop

Leave A Comment