Alfa MiTo wjeżdża do salonów sprzedaży

30 października 2008
Bez kategorii, Alfa Romeo Nowości

Sportowe mini Alfy Romeo wejdzie do sprzedaży dopiero pod koniec stycznia, jednak już teraz w salonach sprzedaży w Wielkiej Brytanii pojawią się pierwsze egzemplarze pokazowe.


MiTo ma długość 4,06 m, wysokość 1,44 m i szerokość 1,72 m. Podobnie jak model Alfa 8C Competizione, MiTo posiada wyjątkowy kształt szyb bocznych bez słupka w drzwiach przednich – co jest charakterystyczne dla samochodów sportowych. Profil maski silnika i wyróżniający przedni zderzak, kształt reflektorów przednich i tylnych wykorzystujących technologię LED, potęgują agresywny wygląd samochodu.

Wnętrze to kwintesencja stylu „Made in Italy”, komfortowe i zarazem sportowe, wykonane z wysmakowaną dbałością o szczegóły, z wykorzystaniem materiałów najwyższej jakości.

MiTo zaskakuje także awangardową technologią. Wystarczy wymienić: system Alfa D.N.A., elektroniczny układ Q2, DST oraz mocne silniki Turbo (zarówno benzynowe jak i diesel), o mocy od 78 KM do 155 KM. Dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom MiTo fascynuje nawet najbardziej wymagających klientów pasjonującym stylem prowadzenia.

Podstawowa wersja 1.4 16V Turismo została wyceniona na 10 975 funtów.

źródło: Auto Express / Moto Target

Leave A Comment