Aktualności

Suzuki na Salonie Samochodowym w Paryżu

1 września 2008
Bez kategorii, Nowości Suzuki

Tegoroczny Mondial de l’Automobile czyli Międzynarodowy Salon Samochodowy w Paryżu odbędzie się w dniach 2 – 19 października 2008. Suzuki Motor Corporation zaprezentuje gamę zarówno nowych modeli produkcyjnych, jak i pojazdów koncepcyjnych. Wydarzeniem na stoisku nr 302 w hali nr 3, będzie światowa premiera zupełnie nowego modelu Alto.


Nowe Suzuki Alto
W konstrukcji całkowicie nowego Alto Suzuki wykorzystało swoją wiedzę i doświadczenie w budowie małych samochodów. Nowy model łączy w sobie wyrazisty styl i wielkomiejską mobilność z doskonałymi osiągami, szczególnie w zakresie zużycia paliwa oraz emisji dwutlenku węgla (CO2). Nowy samochód o walorach pojazdu kompaktowego charakteryzuje się dużymi rozmiarami wnętrza i wysokim komfortem przy niewielkich rozmiarach zewnętrznych.
Inżynierowie Suzuki zaprojektowali stylowe, sportowe nadwozie o kompaktowych wymiarach i pełnym energii wyglądzie, budzącym skojarzenia z solidnością, trafiające w gusty młodych ludzi. Samochód zaprojektowano również z myślą o europejskich klientach i ma doskonały współczynnik aerodynamiki. Dzięki najwyższym standardom w zakresie jakości, komfortu i bezpieczeństwa, nowy model Alto jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby współczesnych kierowców.

Modele zasilane ogniwami paliwowymi
Suzuki nie ustaje w działaniach na rzecz wspierania ochrony środowiska. Celem jest dalsze ograniczenie negatywnego wpływu produktów firmy na środowisko. Jedną z dróg prowadzących do tego celu jest technologia ogniw paliwowych. Dwa najnowsze modele korzystające z tego rodzaju napędu zostaną przedstawione w Paryżu: SX4 FCV, w którym zastosowano napęd konstrukcji GM, zbiornik wodoru o ciśnieniu 70 Mpa konstrukcji Suzuki oraz lekki, kompaktowy kondensator, a także model koncepcyjny motocykla “Crosscage”, którego źródłem napędu jest lekki układ ogniw paliwowych chłodzony powietrzem konstrukcji brytyjskiej firmy Intelligent Energy oraz akumulator litowo-jonowy o wysokiej wydajności.

Gama modeli Suzuki
Na stoisku Suzuki będzie można zobaczyć także inne modele Suzuki odzwierciedlające idee sloganu “Way of Life!”. Przedstawiona będzie kompletna gama produkcyjna znanych już samochodów Suzuki – modele Swift, Grand Vitara, SX4 i Splash. Fani sportu będą mogli obejrzeć SX4 WRC, jak również motocykl zespołu Suzuki Endurance Racing Team – model GSX-R1000.

źródło: Suzuki

Leave A Comment