Aktualności

Alfa MiTo już w Polsce

8 września 2008
Bez kategorii, Alfa Romeo Nowości

Po światowej premierze Alfy MiTo, która miała miejsce w czerwcu, przyszła kolej na Polskę. Ten „najbardziej kompaktowy w historii motoryzacji samochód sportowy” od września dostępny jest już w naszym kraju.


Alfa MiTo to bezpieczne i niepowtarzalne auto, charakteryzujące się doskonałą dynamiką, niskim zużyciem paliwa, niską emisją spalin oraz kompaktowymi wymiarami. MiTo ma długość 4,06 m, wysokość 1,44 m, szerokość 1,72 m.

Podobnie jak model Alfa 8C Competizione – stylistyczna i technologiczna ikona Alfy Romeo – MiTo posiada wyjątkowy kształt szyb bocznych bez słupka w drzwiach przednich – co jest charakterystyczne dla samochodów sportowych. Profil maski silnika i wyróżniający przedni zderzak, kształt reflektorów przednich i tylnych wykorzystujących technologię LED, potęgują agresywny wygląd samochodu.


Wnętrze to kwintesencja stylu „Made in Italy”, komfortowe i zarazem sportowe, wykonane z wysmakowaną dbałością o szczegóły, z wykorzystaniem materiałów najwyższej jakości.

MiTo zaskakuje także awangardową technologią. Wystarczy wymienić: system Alfa D.N.A., elektroniczny układ Q2, DST oraz mocne silniki Turbo (zarówno benzynowe jak i diesel), o mocy od 78 KM do 155 KM. Dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom MiTo fascynuje nawet najbardziej wymagających klientów pasjonującym stylem prowadzenia.

Alfa MiTo to także auto bezpieczne. Aktywne zawieszenie w wyposażeniu seryjnym, we wszystkich wersjach redukuje znacznie kołysanie, zapewniając maksymalny poziom bezpieczeństwa aktywnego, pasywnego i prewencyjnego. W wyposażeniu seryjnym znajduje się także system stabilizacji toru jazdy VDC, a konstrukcja samochodu została zaprojektowano tak, aby uzyskać najwyższą punktację w przyszłych badaniach Euroncap.

źródło: Alfa Romeo

Leave A Comment