Aktualności

Pięciotysięczna Skoda Octavia ze Słowacji

15 lipca 2008
Bez kategorii, Nowości Skoda

Z taśmy produkcyjnej Grupy VW w Bratysławie zjechała pięciotysięczna Škoda Octavia. Jej wyprodukowanie jest symbolem silnego zainteresowania koncernu Škoda słowackim rynkiem.


Montaż Octavii w hali KT 08 zakładów VW w Bratysławie rozpoczął się w lutym bieżącego roku. To znaczące, że koncern Škoda podjął decyzję o produkcji na Słowacji najlepiej sprzedającego się modelu. Warto wspomnieć, że w 2008 roku w ponad 200 krajach świata firma sprzedała 237 422 egzemplarzy Octavii (o 18% więcej w stosunku do poprzedniego roku).

– Škoda Auto stała się ponownie dla naszego kraju jednym z lokalnych producentów aut – skomentował zaangażowanie Škody na Słowacji prezydent kraju Ivan Gašparovič po odbyciu symbolicznej przejażdżki pięciotysięczną „słowacką” Škodą Octavia.

– Wspólne podwaliny łączące firmy Škoda Auto oraz VW Słowacja z Grupą VW sięgają roku 1991, a produkcja modelu Škoda Octavia w Bratysławie stanowi kolejny kamień milowy w historii opisywanej współpracy – mówi prezes zarządu firmy Škoda Auto, Reinhard Jung. – Poprzez produkcję tego tak udanego modelu w zakładach VW w Bratysławie firma Škoda Auto wzmocni swą pozycję na rynku słowackim, a do sukcesu firmy Škoda Auto na terenie Słowacji przyczyniła się najwyższa jakość, jaką zapewniają zarówno pracownicy firmy VW, jak i słowaccy dostawcy – dodał Jung.

„Jubileuszowy” egzemplarz Octavii w kolorze Beż Cappuccino i standardzie wyposażenia Elegance wyposażony został w silnik wysokoprężny o pojemności 2,0 litrów i mocy 103 kW oraz sześciostopniową, ręczną skrzynię biegów. Oficjalnego odbioru tego auta dokonał Juraj Miklušica, przedstawiciel projektu Modrý Anjel (Błękitny Anioł), którego celem jest ratowanie życia noworodków oraz niemowląt cierpiących na wrodzoną chorobę serca, poprzez przeszczep zastawek. Symboliczne kluczyki do auta przekazane zostały przez Mateja Bugára oraz Marka Balóna – członków kadry kierowniczej firmy ŠKODA AUTO Slovensko, s.r.o.

– Po zaadaptowaniu podarowanego samochodu na samochód ratowniczy, pomoże on ratować życie małych pasażerów. Dlatego tak ważne dla nas, że Škoda Octavia znana jest ze swej niezawodności oraz doskonałych osiągów – powiedział dyrektor naczelny firmy Škoda Auto Slovensko, Matej Bugár.

źródło: Skoda / Moto Target

Leave A Comment