Citroen C3 Picasso 2009. Pierwsze zdjęcia z przecieku!

8 lipca 2008
Bez kategorii, Citroen Nowości

Jako pierwszy serwis w Polsce prezentujemy Państwu oficjalne zdjęcia gorącej nowości Citroena, której oficjalny debiut nastąpi podczas jesiennego salonu w Paryżu.


Oto najnowsza broń Francuzów w segmencie miejskich minivanów, do którego należą między innymi Renault Modus, Nissan Note, czy Opel Meriva. Najnowszy Citroen nazywa się C3 Picasso i podobnie jak więksi bracia ma być najbardziej przestronnym autem w swojej klasie. C3 Picasso bazuje na platformie podłogowej Peugeota 207, którą dla potrzeb C3 Picasso nieco wydłużono (auto mierzyć ma ponad 4 metry długości). Sympatyczna stylizacja francuskiego autka zawiera wiele elementów które zobaczymy w nowym modelu C3 planowanym na 2009 rok. Wnętrze to zupełnie nowe podejście Citroena do tematu jakości i użytych materiałów. Połyskujące obramowania wlotów powietrza nasuwają skojarzenia z ostatnio zaprezentowanymi modelami koncepcyjnymi, a środkowa konsola z układem klimatyzacji i radiem wygląda o niebo lepiej, niż w dotychczasowym modelu C3.

Na początku napęd C3 Picasso stanowić będą silniki diesla HDi 1,6 o mocy odpowiednio 90/110 KM. Ofertę jednostek benzynowych uzupełnią ponadto dwa modele wyposażone w silniki z doładowaniem: 1,4 o mocy 95 KM, oraz 1,6/120 KM.

Sprzedaż samochodu w Europie rozpocznie się w zależności od kraju pod koniec 2008 roku, lub w pierwszych miesiącach 2009 roku.

źródło: CarSearcher / Moto Target

Leave A Comment