Aktualności

Biuletyn Informacyjny Hondy

7 lipca 2008
Bez kategorii, Honda Nowości

Jak co miesiąc zamieszczamy najnowsze doniesienia dotyczące koncernu Honda zawarte w biuletynie informacyjnym japońskiej marki


Rozpoczyna się produkcja nowej Hondy FCX Clarity z napędem na ogniwa paliwowe

W czerwcu 2008, w japońskim zakładzie produkcyjnym specjalnie przeznaczonym do produkcji pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi rozpoczęto produkcję FCX Clarity, nowoczesnego samochodu marki Honda. Pojawienie się realnego samochodu napędzanego ogniwami paliwowymi po 19 latach badań jest początkiem nowej ery w przemyśle samochodowym. Model FCX Clarity, który emituje z rury wydechowej jedynie parę wodną, został zaprezentowany podczas nieoficjalnej ceremonii Honda Automobile New Model Centre w Tochigi. Honda przedstawiła również kilka nowych procesów produkcyjnych, takich jak instalacja zbiornika na wodór i platformy ogniw paliwowych, które są również produkowane w Tochigi. Wśród pierwszych użytkowników jest aktorka Jamie Lee Curtis wraz z mężem, reżyserem Christopherem Guestem oraz producent filmowy Ron Yerxa. Dzięki takim inicjatywom Honda zbliża się do realizacji swojego celu w umożliwieniu eksploatacji pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi na większą skalę.

Honda ma przedstawić FCX Clarity oraz inne technologie na Szczycie G8 Hokkaido Toyako w Japonii

Na Szczycie G8 Hokkaido Toyako w Japonii, który będzie trwać od 7 do 9 lipca 2008r, Honda przedstawi swój nowy samochód z napędem na ogniwa paliwowe – FCX Clarity, jak również model Civic Hybrid i inne nowoczesne technologie. Udział Hondy jest wsparciem dla rządu japońskiego w próbie przedstawienia na tym Szczycie najbardziej nowoczesnych, przyjaznych dla środowiska technologii. Honda zaprezentuje tam m.in. ogniwa słoneczne typu CIGS, platformę dla ogniw paliwowych Honda FC Stack, która jest instalowana w modelu FCX Clarity oraz zademonstruje robota humanoidalnego ASIMO.

Honda wprowadza na rynek indyjski pierwszy samochód z napędem hybrydowym – Civic Hybrid

Honda Siel Cars India (HSCI) wprowadziła w tym miesiącu na rynek indyjski pierwszy model z napędem hybrydowym – Civic Hybrid, który zdobył już uznanie w wielu krajach świata. Pojawienie się modelu Civic Hybrid w Indiach oznacza realizację przez HSCI zobowiązania wobec klientów odnośnie wprowadzenia na lokalny rynek najnowszych technologii i modeli ze światowej oferty Hondy. Jest to również dowód działalności HSCI skierowanej na ochronę środowiska i zachowanie źródeł energii. Civic Hybrid jest modelem przyjemnym w prowadzeniu, pro-ekologicznym, o stosunkowo niskim zużyciu paliwa.

Honda ogłasza pierwszy na świecie elektronicznie sterowany “Combined ABS” dla motocykli klasy Super Sport

Honda opracowała pierwszy na świecie elektronicznie sterowany “Combined ABS” – tzw. „e-C-ABS” dla motocykli klasy Super Sport. Połączenie układów hamulcowych ABS i CBS w jedną całość oznacza połączenie zalet obydwu systemów, takich jak: zapobieganie zablokowaniu się kół, ulepszenie równowagi i łatwą obsługę. Pod uwagę wzięto również krótki rozstaw osi, charakterystyczny dla motocykli typu Super Sport. „e-C-ABS” nie przeszkadza w sportowej jeździe, pozwalając motocykliście na utrzymanie pełnej kontroli. Składa się on ze sterowanego elektronicznie systemu “brake by wire” oraz nowoczesnych podzespołów układu ABS.


Honda ustanawia rekord wszechczasów w produkcji samochodów poza Japonią w miesiącu maju

Już po raz 34 z rzędu (począwszy od sierpnia 2005) Honda ogłosiła wzrost miesięcznej produkcji samochodów poza Japonią. W maju tego roku Firma ustanowiła rekord wszechczasów osiągając produkcję w wysokości 224 316 sztuk (wzrost o 0,4% w porównaniu z majem 2007). W wyniku uwzględniono dane dot. majowej produkcji w Chinach i Azji, z 29,1% wzrostem w Chinach i 16,2% wzrostem w Azji (w porównaniu z tym samym miesiącem w ubiegłym roku). Całkowita światowa produkcja Hondy w maju zmniejszyła się o 3,7%, podczas gdy wielkość światowej produkcji od stycznia do maja (w porównaniu z tym samym okresem w 2007 roku) wzrosła o 3.1% – do 1 664 625 sztuk.

Honda przeprowadzi testy urządzenia wspomagającego chodzenie (walking assist device)

Honda, we współpracy ze szpitalem Kasumigaseki-Minami w prefekturze Saitama w Japonii, rozpoczęła testowanie opracowanego przez siebie, eksperymentalnego urządzenia wspomagającego chodzenie. Urządzenie to powstało w celu ułatwienia chodzenia osobom starszym oraz osobom z osłabionymi mięśniami nóg. Zostanie ono poddane testom w procesie rehabilitacji, podczas których pacjenci – bezpiecznie i sprawnie – będą mogli ponownie nauczyć się chodzić. Urządzenie to ocenią stażyści, fizjoterapeuci, lekarze oraz naukowcy. Honda rozpoczęła badania nad urządzeniem wspomagającym chodzenie w 1999 roku aby ułatwić wielu ludziom poruszanie się. Specjalna technologia kontroli ruchów zastosowana w tym urządzeniu jest unikatowym wynalazkiem Hondy. Powstał on w wyniku obserwacji sposobu, w jaki poruszają się ludzie, kiedy to przeprowadzano badania nad stworzeniem humanoidalnego robota ASIMO.

Nowy Robot ASIMO debiutuje w Wielkiej Brytanii, celem wywołania zainteresowania naukami ścisłymi i inżynieryjnymi wśród młodzieży

Wejście na rynek Wielkiej Brytanii nowy robot humanoidalny ASIMO rozpoczął od północno-wschodniej Anglii. Miał tam miejsce doroczny Pokaz Inżynieryjny dla Młodzieży (YES), zorganizowany w Raintom Meadows Arena, w pobliżu Newcastle. Jego celem było zainspirowanie nowego pokolenia inżynierów tego regionu. Ta trzydniowa impreza składa się z intensywnych, 85-minutowych spotkań edukacyjnych, obejmujących prezentacje, rozmowy, demonstracje i pokazy filmowe związane ze światem inżynierii – a więc jest doskonałą okazją do zaprezentowania samego robota ASIMO. Około 7000 studentów osobiście przekonało się jak ważną dziedziną w dzisiejszych czasach jest inżynieria oraz zapoznało się z szerokim zakresem możliwości zawodowych w tej różnorodnej dziedzinie nauki.


Łączna produkcja samochodów wyprodukowanych przez firmę Honda w Brazylii osiągnęła 500 tysięcy sztuk

W czerwcu br. ogłoszono, iż całkowita wielkość produkcji firmy Honda Automoveis do Brasil Ltda. (HAB) wyniosła 500 tysięcy samochodów. HAB rozpoczęła działalność produkcyjną modelem Civic we wrześniu 1997 roku, a później, w 2003 roku, zaczęto tu produkować model Fit. HAB jest dostawcą tych aut dla klientów w Brazylii oraz krajach z nią sąsiadujących, takich jak Argentyna, Peru i Chile. Potencjał rocznej produkcji HAB wzrósł z początkowych 50 tysięcy szt. do 100 tysięcy szt. w 2007 roku i w sierpniu tego roku wzrośnie po raz kolejny do 120 tysięcy sztuk.

źródło: Honda / Moto Target

Leave A Comment