Skoda myśli o niepełnosprawnych

26 czerwca 2008
Bez kategorii, Nowości Skoda

Szkoła Auto oraz Poznańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych START podpisało umowę o współpracy na mocy której niepełnosprawni kierowcy będą podnosili swe kwalifikacje. W zamian Szkoła oraz Skoda Auto Polska zyskają wiedzę jak rozwijać ofertę produktów i usług skierowanych do osób z dysfunkcjami ruchu.

Na mocy podpisanej właśnie umowy Stowarzyszenie Start posłuży wsparciem przy pracach nad rozwojem oferty szkoleniowej Przyjazne Auto, skierowanej do osób z dysfunkcjami ruchu. Stowarzyszenie pomoże Szkole Auto dotrzeć do środowiska zainteresowanego ofertą Przyjazne Auto, specjalistycznej prasy branżowej oraz będzie promować projekt podczas aktywności Stowarzyszenia. Szkoła Auto natomiast w ramach prowadzonego projektu będzie podnosić kwalifikacje kierowców z dysfunkcjami narządów ruchu, umożliwi dostęp do informacji o nowych produktach marki Škoda przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz wesprze logistycznie i finansowo stowarzyszenie Start.

Stowarzyszenie Start to jedna z najstarszych w Polsce organizacji skupiających osoby niepełnosprawne, działa już prawie pół wieku. – Bardzo cieszymy się ze współpracy ze Szkołą Auto i mam nadzieje na jej dobry rozwój. Łączy nas wspólny cel – zwiększenie aktywności osób niepełnosprawnych. Dodatkowo mamy przyjemność współpracować z jedynym projektem w Polsce i jedyną szkołą bezpiecznej jazdy, która pozwala na rozwijanie swoich umiejętności za kierownicą osobom niepełnosprawnym oraz dysponuje profesjonalnym sprzętem dostosowanym do ich potrzeb – mówi Romuald Schmidt, Prezes Stowarzyszenia Start.

– Praca z osobami niepełnosprawnymi to nie lada wyzwanie, nie mając wcześniej takich doświadczeń musieliśmy uczyć się wszystkiego od podstaw, przede wszystkim sposobu komunikacji. Wystarczy jednak chwila rozmowy by przekonać się jak bardzo osoby niepełnosprawne są zainteresowane doskonaleniem swoich umiejętności za kierownicą – mówi Michał Kopeć, Dyrektor Szkoły Auto. – Chętnie zapoznają się również z nowymi produktami motoryzacyjnymi skierowanymi właśnie do nich. Ich niesamowita aktywność i radość życia, jakie z nich emanują pomimo przeciwnościom losu wyzwoliła w nas wiele pozytywnych emocji i dodatkową aktywność, dzięki czemu projekt „Przyjazne Auto” ciągle bardzo szybko się rozwija – dodaje Kopeć.

– Program Przyjazne Auto nasza firma uruchomiła w tym roku jako prawdopodobnie najbardziej kompleksową ofertę na rynku – mówi Tomasz Piasny, PR Manager Skoda Auto Polska. – Oferujemy samochody wyposażone w sprzęt dla niepełnosprawnych renomowanej firmy Guidosimplex, dostępne w kilkunastu punktach w całej Polsce. Chcemy zaoferować osobom niepełnosprawnym nie tylko doskonałe produkty, ale i wspierać je w aktywności zawodowej oraz aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Dlatego też wprowadziliśmy do Szkoły Auto ofertę szkoleniową, dzięki której kierowcy z dysfunkcją ruchu mogą doskonalić swe umiejętności – dodaje Piasny. W imieniu Skoda Auto Polska przekazał stowarzyszeniu Start sprzęt komputerowy. – Przyjazne Auto to dla nas nie tylko biznes, ale i element działań związanych z odpowiedzialnością społeczną firmy – wyjaśnia Piasny.

– Cieszę się z faktu, że współpraca ze Startem będzie kontynuowana dzięki czemu projekt Przyjazne Auto będzie się rozwijał. Praca z osobami niepełnosprawnymi to dla wszystkich osób związanych ze Szkołą Auto niesamowity zaszczyt i przyjemność – dodaje Michał Kopeć.

źródło: Skoda / Moto Target

Leave A Comment