Król Lew powraca – nowy Peugeot 608!

17 czerwca 2008
Bez kategorii, Nowości Peugeot

W serwisie internetowym Auto Express pojawiły się pierwsze informacje na temat następcy Peugeota 607.


Z zewnątrz, 608 będzie przykładem zupełnie nowego podejścia stylistycznego w tej klasie samochodów. Nowy szef działu projektów – Jerome Gallix – nadał autu obłych, dynamicznych kształtów, budzących respekt wśród innych użytkowników drogi.

Nie jest tajemnicą, iż francuska marka pragnie dorównać niemieckim producentom pod względem jakości wykończenia wnętrza, dlatego w kabinie pasażerskiej znajdą się materiały wysokiej jakości oraz najnowocześniejsze elementy wyposażenia z zakresu komfortu. Jazdę na dłuższych trasach uprzyjemni zaawansowany system nawigacji satelitarnej.

Pod maską flagowego modelu Peugeota umieszczone zostaną nowoczesne silniki Diesla o pojemności 2.0-, 2.2- i 2.7litra. Ten ostatni to dobrze znana i ceniona jednostka V6. Jest bardzo prawdopodobne, że w gamie dostępnych silników nie znajdzie się żadna jednostka benzynowa (przynajmniej w Wielkiej Brytanii), gdyż modele obecnej generacji z benzynowymi V6 nie sprzedają się rewelacyjnie.

Moc będzie przenoszona na przednie koła za pośrednictwem 6-stopniowej ręcznej lub manualnej przekładni.

Samochód zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Paryżu, który odbędzie się w październiku tego roku, a do salonów sprzedaży trafi w 2009 r.

źródło: Auto Experss / Moto Target

Leave A Comment