Kolejny sukces Porsche w badaniach J.D. Power

10 czerwca 2008
Bez kategorii, Nowości Porsche

Samochody Porsche spełniają w USA – największym rynku eksportowym producenta samochodów sportowych ze Stuttgartu, najwyższe wymagania dotyczące jakości.


Tak wykazała najnowsza ankieta „Initial Quality Study”, przeprowadzona przez amerykański instytut badania rynku J.D. Power. Po raz trzeci z kolei Porsche zwycięża w tej prestiżowej ocenie marek, i to w sposób zdecydowany, zostawiając wyraźnie za sobą luksusową markę Nissana – Infiniti. Na kolejnych pozycjach znalazły się Lexus, Mercedes – Benz i Toyota. W ankiecie udział wzięło 81.500 osób kupujących nowe samochody.

J.D. Power sprawdza poziom zadowolenia osób kupujących nowe samochody w pierwszych 90 dniach po ich odebraniu. Na podstawie zestawu 228 kryteriów klienci pytani są o ich opinie dotyczące jakości i wykończenia.

Klasyk – Porsche 911 Carrera zajął pierwsze miejsce w segmencie „Premium Sporty Car” i jednocześnie był najlepiej ocenianym samochodem w całej ankiecie. Porsche Cayman w segmencie „Compact Premium Sporty Car“ uplasowało się na drugim miejscu, za Mercedesem CLK. W segmencie „Midsize Premium Multi-Activity Vehicle“ sportowy samochód terenowy Cayenne znalazł się na doskonałej, trzeciej pozycji.

źródło: Porsche / Moto Target

Leave A Comment