Ford Mondeo również jako coupe!

19 czerwca 2008
Bez kategorii, Ford Nowości

Według nieoficjalnych informacji, Ford pracuje nad całkowicie nową wersją Mondeo, który w najnowszej odsłonie otrzyma płynne i dynamiczne kształty coraz bardziej popularnych wśród nabywców aut coupe.


Nadwozie Mondeo Coupe nawiązuje do koncepcyjnego modelu Iosis i charakteryzuje się mocno opadającą tylną linią, co upodabnia samochód do Mercedesa CLS czy Passata CC.

Tradycyjnie już w tej klasie, w kabinie pasażerskiej zmieszczą się jedynie cztery osoby, a te siedzące z tyłu z pewnością nie będą zachwalały ogromnej ilości przestrzeni nad głową. Wszyscy docenią za to zaawansowane wyposażenie obejmujące system nawigacji satelitarnej z dotykowym ekranem, technologię bezprzewodową Bluetooth, system uruchamiania silnika przyciskiem czy stację dokującą dla iPod-a.

Pod maską będzie mógł pracować jeden z dwóch silników: nowa jednostka wysokoprężna o pojemności 2.2-litra i mocy 175KM lub turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 2.5-litra i mocy 217KM. Obok standardowej, 6-biegowej przekładni manualnej, w opcji znajdzie się także dwusprzęgłowa skrzynia Powershift.

Mondeo Coupe pojawi się w sprzedaży prawdopodobnie w roku 2011.

źródło: Auto Experss / Moto Target

Leave A Comment