Fabia Van+ – nowość dla przedsiębiorców

26 czerwca 2008
Bez kategorii, Nowości Skoda

Skoda Auto Polska właśnie wprowadziła na rynek nowy model – Skodę Fabia Van+, bazującą na niezwykle popularnej wersji nadwoziowej Fabii Combi z homologacją kategorii N1 i możliwością pełnego odliczenia podatku VAT.


Nowa oferta skierowana jest do przedsiębiorców, dla których kluczowe znaczenie ma możliwość odliczenia pełnego podatku VAT od kosztów zakupu auta oraz możliwość odliczania podatku VAT od paliwa i materiałów eksploatacyjnych. Skoda Fabia Van+ powstała w oparciu Fabię najnowszej generacji w nadwoziu kombi. Posiada stałą przegrodę za przednimi siedzeniami i może być używana w wersji dwumiejscowej bądź czteromiejscowej.

Skodę Fabia Van+ można kupić już od 33 279 PLN netto (40 600 PLN brutto) za wersję Classic z silnikiem 1.2/44 kW o mocy 60 KM. Już od samego początku sprzedaży model jest objęty promocją – każda z wersji wyposażenia posiada w standardzie klimatyzację półautomatyczną. Skodę Fabia Van+ wyposażoną w silnik wysokoprężny można nabyć już od 40 245 PLN netto (49 100 PLN brutto), a najdroższa konfiguracja to wydatek rzędu 53 278 PLN netto (65 000 PLN brutto). Dodatkowo, pakiety wyposażenia Joy oraz Fun są obecnie dostępne w promocyjnych cenach.

W porównaniu z dotychczasowym modelem Fabia Van (zbudowanym na bazie nadwozia hatchback), nowe auto w wersji Van+ ma większe rozmiary zewnętrzne. Fabia Van+ jest o 7 mm dłuższa i 46 mm wyższa. Długość, szerokość i wysokość (odpowiednio: 4239 mm, 1642 mm i 1498 mm) tworzą solidną bazę dla przestrzeni ładunkowej wynoszącej 1,46 m3 (1 460 l).

– Skoda Fabia to najpopularniejszy w Polsce samochód kupowany dla flot samochodowych i małych firm. Prezentowana wersja nadwoziowa z pewnością przyczyni się do umocnienia marki Skoda w segmencie pojazdów dla przedsiębiorców – mówi Bartosz Banaszak, Sales Fleet Manager, Skoda Auto Polska.

Skoda Fabia Van+ poszerza gamę modeli ciężarowych, którą tworzyły do tej pory: Skoda Praktik, bazująca na wersji nadwoziowej Roomster i Skoda Fabia Van zbudowana w oparciu o nadwozie Fabii Hatchback. Warto nadmienić, że ciężarowe wersje marki Skoda – Premia, Van i Van+, posiadają możliwość wstawienia tylnej kanapy i użytkowania auta przez większą ilość osób, co znacząco podwyższa ich wartość rezydualną w porównaniu do samochodów innych producentów.

źródło: Skoda / Moto Target

Leave A Comment