Toyoty faworytami rankingów niezawodności ADAC

13 maja 2008
Bez kategorii, Nowości Toyota

Jak poinformował Samar, ADAC ogłosił wyniki najnowszego raportu (to już 30-ty raz) na temat najmniej awaryjnych pojazdów używanych. Został on opracowany na podstawie badań liczby i rodzaju usterek oraz awarii zgłoszonych w ubiegłym roku przez niemieckich kierowców.


Ranking ADAC obejmuje 92 samochody różnych marek. Lista powstała na podstawie zgłoszeń kierowanych przez właścicieli aut, które uległy awarii na trasie. Są to samochody w wieku od roku do sześciu lat.

Według danych zbieranych systematycznie od roku 1978, marką wytwarzającą najmniej awaryjne pojazdy na przestrzeni lat jest Toyota wyprzedzając tym samym Mercedesa oraz Audi. Samochody japońskiej marki aż 34 razy wygrywały w poszczególnych kategoriach modelowych.

Kolejnym potwierdzeniem wysokiej pozycji Toyota w oczach kierowców są wyniki niedawno opublikowanego przez popularny tygodnik Auto Świat, rankingu aut używanych w cenie 20 000 PLN. Toyota znalazła się w czołówce aż czterech z sześciu ocenianych segmentów, z czego w dwóch zajęła pierwsze miejsce.

Plebiscyt jednego z najpopularniejszych polskich tygodników branżowych powstał na podstawie wieloletnich ocen wystawianych poszczególnym modelom przez współpracujących z redakcją Ekspertów oraz informacji zgłaszanych przez Czytelników i zawiera dane z rodzimego rynku.

Pięcioletnia Toyota Yaris z silnikiem benzynowym o pojemności 1.0 litra okazała się bezkonkurencyjna w segmencie A (małe auta miejskie), zdobywając więcej głosów niż Fiat Panda i Citroen C1. Kolejną zwycięską kategorią dla Toyoty okazała się grupa samochodów rodzinnych (segment D), w której to Avensis pozostawił w pobitym polu Skodę Octavię i Forda Mondeo. Na wyróżnienie zasłużyła również w swojej klasie Toyota RAV4 (w ocenie redakcji Auto-Świata – to nieskomplikowana i bardzo trwała konstrukcja).

Samochody marki Toyota od lat cenione są za niezawodność i trwałość konstrukcji. Użytkownicy naszych aut z reguły odwiedzają stacje serwisowe podczas przeglądów okresowych zmieniając jedynie płyny i części eksploatacyjne. Dlatego Toyoty jako samochody używane osiągają jedne z najwyższych cen w rocznikach i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem kupujących – przypomina Witold Nowicki – dyrektor handlowy Toyota Motor Poland.

źródło: Toyota / Mototarget

Leave A Comment