Suzuki Grand Vitara wygrywa w plebiscycie AutoBILD allrad

8 maja 2008
Bez kategorii, Nowości Suzuki

Po raz drugi z rzędu czytelnicy pisma AutoBILD allrad wybrali Suzuki Grand Vitara jako numer jeden w kategorii „samochód terenowy i samochód sportowo-użytkowy (SUV) w cenie do 25 tysięcy EUR”.


Nagrodę dla zwycięzcy wyłanianego w plebiscycie czytelników odebrał Andreas Franz, General Manager Service Automobile spółki SUZUKI International Europe GmbH, w czasie międzynarodowych targów Auto Mobil International (AMI) w Lipsku; nagrodę wręczał szef wydawnictwa dr Hans H. Hamer. „Okazuje się, że ten kompaktowy offroader sprawia radość nie tylko nam, lecz także przekonał czytelników AutoBILD allrad. Jest to dowód na to, że nabywcy samochodów w Niemczech umieją docenić nasze wieloletnie kompetencje w zakresie produkcji samochodów z napędem na wszystkie koła (AWD)” – stwierdził Franz. „Przed 20 laty stworzyliśmy tę kategorię, wprowadzając na rynek pierwszy model Vitara. Dzisiaj już trzecia generacja w dalszym ciągu pozostaje liderem w swojej klasie. Dziękujemy czytelnikom AutoBILD allrad, ale oczywiście także menedżerom i projektantom w Japonii i Niemczech za ich tak efektywną pracę.”

Suzuki Grand Vitara wyraźnie zdystansował 13 pozostałych w klasie kompaktowych pojazdów terenowych i samochodów sportowo-użytkowych w cenie do 25 tys. EUR. „Ten samochód jest oszczędny, kompaktowy, ma europejski szyk i do tego rzeczywiście nadaje się do jazdy po wertepach” – tak brzmiał osąd redakcji pisma. Około 40 tysięcy czytelników AutoBILD allrad (5 tysięcy więcej niż rok wcześniej) wzięło udział w akcji zainicjowanej w lutowym numerze. Spośród ogółem 114 pojazdów czytelnicy mogli wybierać swoich faworytów w dziewięciu na dziesięć kategorii.

Oto rozkład oddanych głosów:

1. Suzuki Grand Vitara (39,3 procent)
2. Subaru Forester (11,5 procent)
3. Nissan Qashqai 4WD (10,0 procent)

źródło: Suzuki / Mototarget

Leave A Comment