Skoda myśli o niepełnosprawnych

21 maja 2008
Bez kategorii, Nowości Skoda

Skoda Auto Polska S.A. rozpoczęła program „Przyjazne Auto”, skierowany do osób niepełnosprawnych. Rusza internetowy konfigurator, za pomocą którego można dobrać odpowiednie oprzyrządowanie dopasowane do indywidualnych potrzeb.


W ramach tego programu Szkoła Auto wprowadziła także szkolenie „Przyjazne Auto”.

„Przyjazne Auto” to program dla osób z dysfunkcjami narządów ruchu, który Skoda Auto Polska S.A. wprowadziła w życie w lutym 2008 roku. W ramach tego programu osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie mogą korzystać między innymi z preferencyjnych warunków zakupu samochodów marki Škoda. „Przyjazne Auto” skierowane jest w dużym stopniu do beneficjentów programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Sprawny Dojazd”. W ciągu kilku tygodni od chwili inauguracji programu wiele osób nawiązało kontakt z naszymi dealerami lub odwiedziło nasz portal internetowy – mówi Dominik Bobowski, Product Manager odpowiedzialny za „Przyjazne Auto”. Zgłaszają się także nowe salony dealerskie zainteresowane przystąpieniem do programu – dodaje. Obecnie już kilkanaście autoryzowanych salonów Škoda Auto oferuje profesjonalną adaptację samochodu do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Specjalistyczne urządzenia renomowanej firmy Guidosimplex montowane są niemal we wszystkich modelach Škody bez utraty dwuletniej gwarancji producenta samochodu.

W internetowym serwisie dostępnym pod adresem www.skoda-przyjazneauto.pl ruszył unikatowy konfigurator samochodów. W ciągu kilkunastu minut można za jego pomocą dobrać odpowiednie oprzyrządowanie i „zbudować” idealny samochód, dopasowany do indywidualnych potrzeb osoby niepełnosprawnej. Konfigurator podpowiada, które z rozwiązań jest najwłaściwsze dla danej dysfunkcji ruchu. Stworzona konfiguracja zawiera także pełną informację o dobranej indywidualnie wersji modelu Škody wraz ze szczegółami oprzyrządowania Guidosimplex, wycenionej w oparciu o aktualny cennik.

Kolejnym krokiem w rozwoju wszechstronności „Przyjaznego Auta” jest program szkoleniowy przygotowany przez Szkołę Auto. To czwarty już oferowany przez Szkołę Auto produkt szkoleniowy, po sukcesie Safe Driving, Eco Driving oraz Offroad Driving. Dzięki szkoleniu „Przyjazne Auto” osoby niepełnosprawne zyskują unikalną na skalę kraju możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji. Przy pomocy profesjonalnych instruktorów, na samochodach przystosowanych do potrzeb kierowców z dysfunkcjami narządów ruchu, mogą one przejść szkolenie uczące zachowania w niebezpiecznych sytuacjach na drodze. Podstawą do stworzenia programu szkoleniowego „Przyjazne Auto” był program szkolenia Safe Driving, dzięki któremu już 3500 kierowców z całej Polski doskonaliło swe umiejętności – mówi Tomasz Płaczek, kierownik ds. szkoleń Szkoły Auto. Podczas szkolenia kursanci mogą zapoznać się z podstawami bezpiecznej jazdy, wskazujemy złe nawyki i uczymy prawidłowych zachowań za kierownicą – dodaje Tomasz Płaczek.

W ciągu najbliższych tygodni znany będzie cennik dla grup oraz uczestników indywidualnych. Szkolenia odbywać się będą przede wszystkim w podpoznańskim Kąkolewie, ale Szkoła Auto nie wyklucza z czasem organizacji szkoleń także w ośrodku ADAC Berlin-Brandenburg w Linthe.

Celem programu jest zarówno zaprezentowanie produktów czeskiego koncernu nowej, specyficznej grupie klientów, jak i budowanie wizerunku odpowiedzialności społecznej dla marki Škoda. Program ten otwiera osobom niepełnosprawnym ruchowo nowe możliwości aktywności na rynku pracy i spędzania wolnego czasu.

źródło: Skoda / Moto Target

Leave A Comment