Seat Tribu wejdzie do produkcji?

26 maja 2008
Bez kategorii, Nowości Seat

Seat rozważa wprowadzenie do produkcji modelu Tribu 4×4, który zadebiutował podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie w zeszłym roku.


Tribu jest bardzo ważny dla Seata, ponieważ stanowi punkt zwrotny dla przyszłości hiszpańskiej marki. Podobnie jak prototypowa Salsa była zapowiedzią Seata Leona, tak nowy Tribu sygnalizuje linię wzorniczą kolejnych modeli, jakie firma wprowadzi na rynek.

Nowy Tribu jest pierwszym modelem zaprojektowanym w całości przez głównego projektanta marki Luca Donckerwolke i jego zespół, od chwili podjęcia przez niego współpracy z firmą Seat.


Proste i zdecydowane kształty, połączone z ostrzejszymi konturami, zwiększają dynamizm płaszczyzn elementów nadwozia i podkreślają zmiany w porównaniu z obecną linią wzorniczą samochodów Seata. Masywny, a jednocześnie sportowy wygląd Tribu harmonizuje z dużą funkcjonalnością. Komfortowe wnętrze wypełnione jest rozwiązaniami zapewniającymi wygodę pasażerom oraz technicznymi nowinkami. Pod maską znajduje się mocny silnik Diesla o znakomitych parametrach ekologicznych.źródło: WhatCar? / Moto Target

Leave A Comment