Renault wysoko w rankingach ADAC

5 maja 2008
Bez kategorii, Nowości Renault

Z najnowszego rankingu awaryjności ADAC wynika, że samochody marki Renault produkowane w latach 2005-2007, są niezawodne. Modele Twingo, Clio i Mégane poprawiły swoją pozycję w rankingu w porównaniu do ubiegłych lat, a Renault Modus zajął wysoką, piątą pozycję w kategorii samochodów małych.


Firma Renault ponownie poprawiła swoją pozycję w aktualnej statystyce awaryjności ADAC i tym samym wypełniła złożoną w 2006 roku obietnicę dotyczącą poprawy jakości. Wszystkie modele Renault mające od roku do trzech lat, otrzymały w tym prestiżowym rankingu zieloną ocenę oznaczającą „niezawodność”. Clio wyprodukowane w 2007 roku i mające na swoim koncie zaledwie 1,6 awarii na 1000 pojazdów, należy do najlepszych modeli „klasy samochodów małych”.

Modele Twingo, Clio i Mégane poprawiły swoją pozycję w ogólnym rankingu pojazdów wyprodukowanych w latach 2002-2007 i tym samym potwierdziły wzrost jakości w samochodach Renault.

W związku z kryteriami oceny ADAC (co najmniej 3 lata produkcji bez zmian konstrukcyjnych, co najmniej 10 000 sprzedanych samochodów rocznie) nowa Laguna nie jest jeszcze uwzględniona w statystyce awaryjności ADAC, gdyż pojawiła się na rynku dopiero jesienią 2007 roku.

Zakrojone na szeroką skalę działania mające na celu stałą poprawę jakości produktów i serwisu po raz kolejny przyniosły efekty – mówi Arnaud Barral, prezes Renault Polska – Coraz lepsze wyniki w rankingach motywują nas do dalszego działania z niesłabnącym zaangażowaniem.

źródło: Renault / Mototarget

Leave A Comment