Nowy dyrektor zarządzający Nissana w Euro

6 maja 2008
Bez kategorii, Nissan Nowości

Z dniem 1 maja 2008 r. na stanowisko Dyrektora Zarządzającego Nissan Sales Central & Eastern Europe został powołany Pierre Boutin – dotychczasowy Dyrektor ds. Obsługi Posprzedażnej w Nissan Canada. Wcześniej Pierre Boutin zajmował szereg stanowisk w branży motoryzacyjnej, z którą jest związany od ponad 20 lat.


„To posunięcie oznacza powrót do Europy, gdzie zaczynałem karierę i gdzie dorastałem. Przede wszystkim chciałbym skoncentrować się na ludziach – naszych pracownikach i dealerach – oraz na zrozumieniu konsumentów, ich wartości, potrzeb i oczekiwań. Chciałbym wreszcie także doprowadzić do tego, aby nasze strategie były realizowane pod kątem maksymalizacji wartości” – powiedział Pierre Boutin, komentując objęcie nowego stanowiska.

Nissan Sales Central & Eastern Europe, założona w lipcu 2005 r., obejmuje swoim zasięgiem cztery kraje: Węgry, Polskę, Czechy i Słowację. W 2007 r. Nissan sprzedał w tym regionie 12 100 samochodów, uzyskując udział w rynku na poziomie 3,4%. Firma zatrudnia 130 pracowników w 4 stolicach oraz ma 85 placówek handlowych prowadzonych przez 50 dealerów.

„Wiem, że Europa Wschodnia to rynek ogromnych możliwości dla Nissana, a jednocześnie region tętniący różnorodnością kultur, ludzi i historii. Dla mnie, jako profesjonalisty i obywatela świata jest to wymarzone miejsce” – dodał Pierre Boutin. Pierre Boutin płynnie mówi po angielsku i francusku, jest żonaty z Renée Bélec i ma dwoje dzieci: 10-letniego Cédrika i 9–letnią Etienne.

źródło: Nissan / Mototarget

Leave A Comment