Nowa Skoda Superb na lodzie

11 maja 2008
Bez kategorii, Nowości Skoda

Światowa premiera telewizyjna Nowej Skody Superb ma miejsce podczas odbywających się właśnie Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie. Modele Skody tworzą park samochodowy zawodów odbywających się w setną rocznicę utworzenia Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie.


Mistrzostwa odbywają się w tym roku w Kanadzie – w Quebeku oraz Halifaksie w dniach 2-18 maja. Po raz szesnasty z rzędu firma Škoda Auto została oficjalnym sponsorem głównym Mistrzostw Świata Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie. Tym samym czeski koncern zachowuje pozycję sponsora głównego o najdłuższym stażu w sponsoringu wydarzenia sportowego o randze mistrzostw świata.

Po raz pierwszy w historii mistrzostwa odbywają się w kolebce hokeja na lodzie, a jednocześnie – co ma charakter wręcz symboliczny – po raz pierwszy w najnowszej historii samochody Skody stanowią oficjalną flotę zawodów na terytorium Kanady. Na park samochodowy obejmujący 45 specjalnie przygotowanych aut w kolorze srebrnym składają się modele Roomster Scout, Octavia oraz Octavia Combi, w tym między innymi sportowa wersja, przeznaczona dla Prezesa Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie – René Fasela. Wielkim wydarzeniem zarówno dla fanów sportu, jak i motoryzacji jest wybór Mistrzostw na miejsce światowej premiery telewizyjnej najnowszej Skody Superb. Na każdej z aren w Quebeku oraz Halifaksie prezentowane są po dwa samochody tego modelu.

Tradycyjnie już firma Skoda Auto występuje w roli oficjalnego partnera kadr narodowych Czech oraz Słowacji. Ponadto emblemat oraz logo firmy Skoda pojawia się na koszulkach oraz kaskach drużyny rosyjskiej. – To dla nas więcej niż symbol — stwierdza Szef Działu Komunikacji Korporacyjnej, Martin Lauer, wyjaśniając dalej: Rosja to jeden z najważniejszych dla nas rynków, kraj oferujący ogromny potencjał wzrostowy. Z tego właśnie powodu w zeszłym roku otworzyliśmy w Kałudze nowy zakład montażowy firmy Skoda. Co więcej, jako potęga w dziedzinie hokeja na lodzie, Rosja od dziesięcioleci odgrywa rolę nieustępliwego rywala sportowego dla drużyny Czech.

Rozgrywane w roku 2008 w Kanadzie Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie uświetniają setną rocznicę istnienia zarówno Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie, jak i Czeskiej Federacji Hokeja na Lodzie – wieloletnich partnerów firmy Skoda Auto. Koncern jest partnerem Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie począwszy od Mistrzostw Świata rozgrywanych w Czechosłowacji 1992 w roku, kiedy jego produkty po raz pierwszy odgrywały rolę oficjalnych pojazdów zawodów. Rok później firma została głównym partnerem Mistrzostw Świata Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie. Partnerstwo z kadrą narodową Czech rozpoczęło się również w 1992 roku.

Mistrzostwa jako kulminacja aktualnego sezonu w hokeju na lodzie odgrywają znacząca rolę dla kształtowania wizerunku marki, jak i Nowej Skody Superb, debiutującej podczas emisji zawodów na ekranach tysięcy telewizorów fanów tego spektakularnego sportu. – Na mistrzostwach nadarza się okazja, by obejrzeć najlepsze zespoły świata, a my życzymy wszelkich sukcesów marce oraz produktom firmy Skoda, jak również samemu hokejowi na lodzie. Nasze związki z najszybszym sportem zespołowym świata mają pozytywny charakter ze względu na budowanie świadomości marki i produktów, co obok pozytywnego wizerunku stanowi niezbędny, a zarazem kluczowy warunek dobrych wyników całej korporacji Škoda Auto. Czujemy się niezwykle zaszczyceni, mając możliwość zaprezentowania naszych pojazdów w kraju, w którym narodził się hokej na lodzie. Niech wygra najlepszy zespół! – wyjaśnia Lauer.

źródło: Skoda / Mototarget

Leave A Comment