Aktualności

Limitowane Suzuki grand Vitara 20th Anniversary

28 maja 2008
Bez kategorii, Nowości Suzuki

Suzuki Vitara to lekki samochód terenowy, który trafił do sprzedaży w maju 1988 roku rozpoczynając historię samochodów Suzuki z napędem 4×4 przeznaczonych dla dynamicznych i aktywnych ludzi.


W 1997 roku na rynek wprowadzona została nowa wersja oznaczona symbolem Grand Vitara. Podobnie jak poprzednik, samochód dostępny był z trzy i pięciodrzwiowym nadwoziem. Zasilany był silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi o pojemności od 1.6 do 2.7 litra w przedłużonej wersji XL7.

Kolejna zmiana modelu nastąpiła w 2005 roku, kiedy do sprzedaży trafiła obecnie oferowana wersja Suzuki Grand Vitara. Nowy samochód odwołuje się do kształtu nadwozia i charakterystycznych linii modelu Vitara dążąc do powtórzenia sukcesu rynkowego swoich poprzedników.

Od czerwca Suzuki Motor Poland wprowadza do sprzedaży limitowaną wersję 20th Anniversary modelu Grand Vitara. Elementy wyposażenia charakterystyczne dla samochodów z serii limitowanej to:

* Beżowa, skórzana tapicerka
* Relingi dachowe w kolorze srebrnym
* Nakładki progów
* 17” aluminiowe obręcz kół
* Srebrne wloty powietrza

Bogate wyposażenie wersji 20th Anniversary zawiera także: stały napęd na 4 koła z reduktorem, 6 poduszek powietrznych, system ESP, światła ksenonowe, klimatyzację automatyczną, system kluczyka elektronicznego, okno dachowe, podgrzewane fotele przednie, tempomat, radio CD z 6 płytową zmieniarką.

Samochody serii limitowanej wyposażone są w dwie jednostki napędowe: benzynową o mocy 140 KM i wysokoprężną o mocy 129 KM.

źródło: Suzuki / Moto Target

Leave A Comment