Zmiana Prezesa Zarządu Honda Poland Sp. z o.o.

10 kwietnia 2008
Bez kategorii, Honda Nowości

1 kwietnia 2008 roku nastąpiła planowana zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu Honda Poland Sp. z o.o. Pełniącego tę funkcję od czerwca 2002 roku Takayoshi Yamaguchi zastąpił Toshiaki Konaka.


W roku, w którym Honda Poland obchodzi 15-lecie swojej działalności, na czele zarządu firmy staje czwarty z kolei Prezes. Toshiaki Konaka, urodzony w 1961 roku, ma 24-letnie doświadczenie w pracy dla koncernu Honda w wielu krajach świata. Swą karierę rozpoczął w 1984 roku, po uzyskaniu dyplomu Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych w Osace, w instytucie Iberystyki. Do 1993 roku pracował w siedzibie Honda Motor Co. Ltd w Tokio, w działach HR, logistyki oraz w departamencie ds. operacji na rynku Ameryki Północnej. Kolejne 4 lata Toshiaki Konaka spędził pracując dla przedstawicielstwa Hondy w Kanadzie, by w 1997 roku powrócić do Japonii i dzięki zdobytej za oceanem wiedzy objąć kierownictwo nad działem sprzedaży samochodów w regionie Ameryki Północnej. Pierwsze europejskie doświadczenia zbierał w latach 2000 – 2003, jako Dyrektor Generalny Honda Motor Europe (North) w Niemczech, oraz 2004 – 2006, jako Vice Prezydent przedstawicielstwa Hondy w Hiszpanii. I ponownie – dzięki jego znajomości specyfiki rynków starego kontynentu, po powrocie do Japonii powierzono mu kierownictwo nad departamentem sprzedaży samochodów, tym razem w regionie europejskim. Stanowisko to piastował do marca 2008. Kolejnym krokiem w karierze Toshiaki Konaka jest objęcie funkcji Prezesa Zarządu firmy Honda Poland Sp. z o.o.

Ustępujący Prezes, Takayoshi Yamaguchi, ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Rikkyo i w 1980 roku rozpoczął pracę w Honda Motor Co., Ltd. W latach 1991 – 1997 pracował w przedstawicielstwie Hondy w Australii na stanowisku Senior Managera i Koordynatora, odpowiadając za zagadnienia związane z logistyką i planowaniem. Następnie do 2001 roku był zatrudniony w Honda Motor Co., Ltd. w Dziale Planowania Produktu, na stanowisku Sales Large Product Leader. Przez dwa lata przed przyjazdem do Polski piastował stanowisko Managera Działu Sprzedaży Samochodów w Honda Motor Europe. Od czerwca 2002 do marca 2008 Takayoshi Yamaguchi pełnił funkcję Prezesa Zarządu Honda Poland Sp. z o.o.

W kwietniu 2008, również jako Prezes Zarządu, stanął na czele firmy Honda Access Asia & Oceania Co., Ltd. w Tajlandii.

źródło: Honda / Mototarget

Leave A Comment