Wyścigi na 1/4 mili – Kamień Śląski – 18 maja .2008

16 kwietnia 2008
Komentarze wyłączone
Bez kategorii, Relacje

Wyścigi równoległe na dystansie jednej czwartej mili już na dobre zagościły w polskim sporcie motorowym. Przez pięć lat z rzędu polscy kierowcy zdobywali tytuły Mistrzów Polski na cyklicznych imprezach Stowarzyszenia Sprintu Samochodowego. W tym roku najszybsze auta i motocykle w Polsce poznamy już 18 maja na lotnisku w Kamieniu Śląskim. Fani wyścigowych emocji będą mieli okazję obejrzeć walkę o Puchar Polski jednej czwartej mili w dwóch kategoriach – DRAG oraz STREET.

Kategoria DRAG zarezerwowana jest dla profesjonalistów – ich samochodów nie uświadczymy na ulicy. Są to niejednokrotnie maszyny, w których drzemią moce silnika rzędu 800, a nawet ponad 1000 koni mechanicznych! Takie samochody często wymagają kilkumiesięcznych przygotowań do występu na torze. Efekty tej pracy jednak mówią same za siebie – czas przejazdu od startu do mety oscylujący w okolicach 9 sekund to już standard dla mistrzów jednej czwartej mili. Wciąż jednak polscy kibice czekają na moment, w którym na tablicy wyników wyświetli się ta „magiczna” liczba sekund – 8.

Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego nie zapomina jednak o kierowcach jeżdzących autami określanymi mianem „street legal” – mocnych i szybkich maszyn, ale zarejestrowanych i dopuszczonych do ruchu drogowego. To dla nich przewidziano walkę o tytuł króla ulic, znanego z ubiegłych sezonów jako King of Street. Pojedynki pojazdów tej klasy, być może mniej efektowne, ale równie emocjonujące, będą stanowić wstęp do walki o Puchar Polski. Warto dodać, że uczestnikiem tych wyścigów może być każdy posiadacz prawa jazdy, dysponujący sprawnym samochodem! Choć ilośc miejsc jest ograniczona, wciąż można jeszcze zgłaszać swój udział poprzez formularz dostępny na stronie organizatora (www.sss.org.pl).

Impreza Pucharu Polski jednej czwartej mili odbędzie się w Kamieniu Śląskim, w niedzielę 18 maja. Organizatorzy już zapowiadają emocje godne rangi tego wydarzenia. Organizowane tam w ubiegłym roku zawody King of Europe (europejski puchar jednej czwartej mili) przyciągnęły tysiące fanów motoryzacji, czy w tym roku będzie podobnie? Czy padnie w końcu wyczekiwany rekord Polski? Zapraszamy do Kamienia Śląskiego!

My tam będziemy, tak więc przedstawimy Wam relację z tej imprezy. Zaprezentujemy gorące informacje oraz zdjęcia z wyścigów na 1/4 mili w Kamieniu Śląskim.

PONIŻEJ PREZENTUJEMY KILKA ZDJĘĆ Z SEZONU 2007.

Tutaj link do pełnej relacji.

Wyścigi na 1/4 mili - Kamień Śląski - 18 maja .2008

Wyścigi na 1/4 mili - Kamień Śląski - 18 maja .2008

Wyścigi na 1/4 mili - Kamień Śląski - 18 maja .2008

Wyścigi na 1/4 mili - Kamień Śląski - 18 maja .2008

Wyścigi na 1/4 mili - Kamień Śląski - 18 maja .2008

Wyścigi na 1/4 mili - Kamień Śląski - 18 maja .2008

Wyścigi na 1/4 mili - Kamień Śląski - 18 maja .2008

Wyścigi na 1/4 mili - Kamień Śląski - 18 maja .2008

PLAN IMPREZY

07:00 – otwarcie bram wjazdowych

07:00 – 10:00 – badania kontrolne pojazdów

08:00 – 13:00 – eliminacje wszystkich klas motocyklowych i samochodowych (dowolna ilość przejazdów kierowców w ciągu 5 godzin – wiążący będzie najlepszy uzyskany czas ET+RT)

13:00 – 18:00 – finały wszystkich klas motocyklowych i samochodowych

18:00 – rozdanie nagród pieniężnych i rzeczowych

BILET WSTĘPU

– bilet jednorazowego wstępu: 30 PLN

– dzieci do lat 12: wstęp darmowy

Wszystkim widzom zapewniony będzie darmowy parking.

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW

– opłata startowa: 50 PLN za każdy pojazd

Opłatę startową należy uiścić przelewem, po dokonaniu zgłoszenia na imprezę. Osoby startujące nie płacą dodatkowo za wstęp na teren imprezy. Niewykorzystana opłata startowa przepada – nie ma możliwości zaksięgowania jej na poczet innej imprezy.

Zgłoszenia na imprezę można dokonać wyłącznie w Panelu Uczestnika. Wszystkie konta z ubiegłego sezonu są aktualne. Dokonaliśmy również przeklasyfikowania samochodów i motocykli na nowy podział klas, aby maksymalnie ułatwić rejestrację – wystarczy się zalogować i użyć przycisku zgłoszenia.

Osoby nieposiadające konta w Panelu Uczestnika zapraszamy do jego założenia za pomocą formularza rejestracji.

Comments are closed.