VI Targi Motoryzacji „Auto-Show” – Relacja

24 kwietnia 2008
Komentarze wyłączone
Bez kategorii, Relacje

W dniach 18-20 kwietnia, w Bydgoszczy, jak co roku odbyły się już VI Targi Motoryzacyjne ”AUTO-SHOW” Targi zgromadziły ponad 250 wystawców. Przez trzy dni zwiedzający mogli obejrzeć całe mnóstwo aut najróżniejszych marek, motorów, quadów i innych pojazdów kołowych.

Nie zabrakło również motoryzacyjnych nowości. Jedną z nich była pierwsza Polska premiera miejskiego auta Suzuki Splash.

Rozegrano również pierwszy w kraju konkurs na mechanika regionu 2008. Zadaniem mechaników było znalezienie ośmiu usterek w Lanci Ypsilon 1.3 JTD. Bezkonkurencyjnym okazał się mechanik z serwisu YAMA-Nissan/Suzuki Osielsko, Pan Sławomir Czarnecki. Drugie miejsce przypadło dla Arkadiusza Kacaja z serwisu Skoda-Bieranowski z Bydgoszczy. Trzecie miejsce eq aequo zajęli Daniel Nowakowski i Mirosław Skrzypczyński.

Zjawili się również wystawcy aut zabytkowych. Sporą atrakcją targów był pokaz możliwości skaczącego auta – lowrider’a. Poza tym swoje auta zaprezentowali dealerzy Seata, Renault, Suzuki, Fiata, Lancii, Hyundaia, Volvo, Dacii, Hondy, Mitsubishi oraz Kia.

Zwiedzający wybrali również najładniejsze auto targów – Hondę Civic. Sporo głosów przypadło również na Renault Megane F1, Mitsubishi Lancera CVT oraz Volvo S40.

Nie wszystko jednak wiązało się z motoryzacją. Przed halą, przeciwnik straży miejskiej, zbierał podpisy pod petycją o zlikwidowanie mundurowych w Bydgoszczy. Niestety nie udało się mu wzbudzić dużego zainteresowania zwiedzających.

Następna impreza już za rok. Mamy nadzieję, że będzie równie ciekawa.

źródło: autowizja.pl / tekst: Emil Grabiński / zdjęcia: Rafał Rogowski

Wszelkie prawa do publikacji bez zgody redakcji zabronione!

Comments are closed.