Aktualności

Roomster Biker – limitowana edycja rodzinnej Skody

16 kwietnia 2008
Bez kategorii, Nowości Skoda

Najnowszy model akcyjny Skoda Roomster Biker w szczególny sposób nawiązuje do sportowej tradycji Skody – jej zaangażowania w kolarstwo i wieloletniej roli koncernu jako sponsora wyścigu Tour de France. Skodę Roomster z serii limitowanej Biker można kupić już za 56 200 zł.


Od 2004 roku Skoda Auto jest oficjalnym partnerem słynnego wyścigu oraz członkiem prestiżowego klubu Tour De France. W październiku zeszłego roku przedłużyła swoją umowę partnerską o kolejne 4 lata. Jako jeden ze sponsorów wyścigu Skoda będzie dostarczać na potrzeby zawodów potężna flotę samochodową złożoną z modeli Fabia, Octavia, Superb oraz Roomster aż do 2011 roku.

Tegoroczny Tour de France startuje w sobotę 5 lipca w mieście Brest, a zakończy się w Paryżu 27 lipca. Dziewięćdziesiąta piąta edycja wyścigu będzie obejmowała 21 etapów na łącznym dystansie 3 500 kilometrów.


W nawiązaniu do wspomnianej sportowej tradycji Skody powstała wyjątkowa wersja modelu Skoda Roomster, oferowana w serii limitowanej pod nazwą Roomster Biker. Najnowszy model zachwyca wieloma oryginalnymi elementami, charakterystycznymi wyłącznie dla swojej wersji: Sportowymi fotelami z tapicerką „Biker” ozdobionymi elementami w kolorze żółtym i motywem graficznym „Biker”, dywanikami podłogowymi z obszyciem w kolorze żółtym i motywem graficznym „Biker”, osłoną dźwigni zmiany biegów i hamulca ręcznego wzbogaconą elementami wykończenia w kolorze żółtym oraz trójramienną sportową kierownicą w pakiecie skórzanym i aluminiowym emblematem graficznym „Biker”. Te unikalne detale sprawiają, że Skoda Roomster Biker w szczególny sposób wyróżnia się wśród innych samochodów.


Już wyposażenie podstawowe tego modelu prezentuje się bardzo komfortowo – półautomatyczna klimatyzacja Climatic z funkcją chłodzenia schowka, zdalnie sterowany centralny zamek z systemem zabezpieczającym SAFE, przednie i boczne poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera, systemy bezpieczeństwa ABS, MSR i Dual Rate, elektrycznie sterowane szyby przednie, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne, przyciemniane szyby i wiele innych dodatków. Charakterystycznym elementem modelu Roomster Biker jest rozszerzony pakiet schowków, który zawiera: schowki pod fotelami przednimi, ramki na nadkolach w bagażniku, schowki w drzwiach tylnych, elastyczną listwę mocującą w bagażniku oraz schowek na okulary. Przednie listwy progowe ozdobiono metalowymi wstawkami z logo „Roomster”. Dodatkowo można doposażyć samochód w opcje, które szczególnie spodobają się klientom lubiącym spędzać aktywnie czas: uchwyt do przewożenia rowerów w bagażniku, relingi w kolorze srebrnym i dach panoramiczny. W gamie jednostek napędowych klienci mają do wyboru dwa silniki benzynowe: 1.4 63kW, 1.6 16V 77kW i dwa wysokoprężne: 1.4 TDI 59kW i 1.9 TDI 77kW.

źródło: Skoda / Mototarget

Leave A Comment