Opla Insignia – pierwsze oficjalne zdjęcia z przecieku

16 kwietnia 2008
Bez kategorii, Nowości Opel

Holenderski magazyn AutoWeek mimo obowiązującego embargo Opla na oficjalne zdjęcia najnowszego modelu Insignia, opublikował siedem fotografii tego auta na swojej stronie internetowej.


Opel miał zamiar oficjalnie zaprezentować pierwsze zdjęcia i fakty dotyczące modelu Insignia dopiero pod koniec tego tygodnia. Debiut auta przewidziano na lipcowy salon samochodowy w Londynie.

Jak widać na pierwszych oficjalnych zdjęciach, Opel zdecydowanie odszedł od kantów znanych z poprzedniej Vectry. Nowa Insignia prezentuje się okazale, choć patrząc na zwartą bryłę auta, trudno nie dostrzec japońskich czy amerykańskich wpływów. W Europie nowy Opel stawi czoła silnej i świeżej konkurencji w tym segmencie. Mazda 6, Passat, nowa Laguna czy Citroen C5, to tylko niektóre z modeli od których Insignia ma być lepsza. Wnętrze wygląda na przestronne. Nagromadzenie przycisków na konsoli środkowej wskazuje, że Opel zamiast „wszystkomających” przełączników w stylu iDrive wybrał szkołę „jeden przycisk-jedna funkcja”. Czy takie rozwiązanie się sprawdzi pokaże czas. Szkoda, że ekran umieszczony w górnej części deski rozdzielczej jest stosunkowo małych rozmiarów, ale z ostatecznym osądem jego przydatności wstrzymamy się do pierwszych jazd.


Podstawowym źródłem napędu nowego Opla będzie zapewne silnik benzynowy 1,6. Oprócz niego w gamie jednostek benzynowych znajdzie się również silnik 2,0 z doładowaniem oraz 2,8 V6 o mocy 250 KM. Zwolennicy diesla będą mogli wybrać silnik 1.9 litra w kilku wariantach mocy. Później pojawi się również najmocniejszy diesel 2,9 V6 i wersja z oznaczeniem OPC i silnikiem benzynowym o mocy około 300 KM.

źródło: AutoWeek / Mototarget

Leave A Comment