Nowy Mercedes klasy A zadebiutuje w Lipsku

1 kwietnia 2008
Bez kategorii, Mercedes Nowości

Mercedes ogłosił, że model klasy A nowej generacji zadebiutuje podczas Auto Mobil International auto show w Lipsku.


W wersjach z silnikami benzynowymi A 150 i A 170 dostępny będzie system Start/Stop, który pozwala zaoszczędzić do dziewięciu procent paliwa. Model A 160 CDI będzie spalała jedynie 4,5 litra oleju napędowego na 100 kilometrów, dzięki czemu nowa A-klasa otrzymała specjalny certyfikat za wkład w ochronę środowiska.


Z zewnątrz samochód wyróżnia się nowymi reflektorami, przeprojektowanymi przednimi i tylnymi zderzakami, nowa osłoną chłodnicy oraz nowymi światłami tylnymi. W wersjach Avantgarde pojawi się specjalny zderzak nawiązujący kształtem do strzały. Ponadto, w bogatszych wersjach Avantgarde i Elegance dostępne będą 16-calowe obręcze aluminiowe, podczas gdy w modelach bazowych znajdą się felgi 7-ramienne o średnicy 15-cali.

We wnętrzu zastosowano materiały wyższej jakości, unowocześniony system audio z nawigacja satelitarną i technologią Bluetooth oraz czytnik kart SD. W konsoli centralnej umieszczono większy schowek oraz nowe uchwyty na kubki. W zależności od wersji, kabina pasażerska może zostać wykończona aluminium lub drewnianymi wstawkami.


źródło: Worldcarfans / Mototarget

Leave A Comment