Nowy Chevrolet Camaro – europejskie testy

10 kwietnia 2008
Bez kategorii, Chevrolet Nowości

Trwają finalne testy najnowszego Camaro, który ma być kolejnym po Dodge'u Challenger amerykańskim muscle-car wskrzeszonym po latach.


Tym razem samochodowym paparazzi udało się sfotografować wersję seryjną pozbawioną jakiegokolwiek kamuflażu podczas drogowych testów w Niemczech. Po muskularnej sylwetce nowego Camaro widać, że będzie to godny konkurent dla Challengera. W egzemplarzu widoczne są zaawansowane biksenonowe światła, które najprawdopodobniej nie znajdą się w wyposażeniu seryjnym Camaro. Za to w najmocniejszej wersji dostaniemy 20-calowe obręcze kół z przodu i 21-calowe na tylnej, napędzanej osi.


Wciąż nie wiadomo, czy GM zdecyduje się na zastosowanie niezależnego zawieszenia kół, dzięki czemu Camaro nie byłoby jak dotąd wyłącznie „królem prostej”. Ostatnio pojawiły sie doniesienia o planowanej 4-cylindrowej wersji z doładowanym silnikiem 2,4 litra o mocy około 200 KM. Jednak nie zanosi się, aby nabywcy zaakceptowali Camaro z tak słabym jak na to legendarne auto silnikiem. Za to na pewno spodoba im się najmocniejsza 6-litrowa wersja V8 o mocy ponad 400 KM. Już teraz mówi się o planowanej jeszcze mocniejszej wersji SS. Podstawowym silnikiem nowego Camaro będzie 3,6 litrowy silnik V6. Auto pojawi się na drogach (niestety najpierw tylko amerykańskich) na początku 2009 roku.

źródło: WCF / Mototarget

Leave A Comment