Ford Kuga dla alergików

10 kwietnia 2008
Bez kategorii, Ford Nowości

Zupełnie nowy Ford Kuga jest najnowszym modelem Forda, który otrzymał wydany przez niemiecką firmę TÜV Rheinland Group certyfikat „Wnętrze przetestowane na obecność czynników wywołujących alergie”.


Stylowy i fascynujący Ford Kuga jest już siódmym z kolei modelem Forda, który otrzymał taki certyfikat. Poprzednio podobne świadectwa otrzymały: Ford Ka, Ford Focus (w tym także model Coupé-Cabriolet), Ford C-MAX, Ford S-MAX, Ford Galaxy oraz Ford Mondeo. Wymienione modele Forda są pierwszymi samochodami na świecie, które pod tym względem przeszły rygorystyczne badania TÜV. Sprzedaż Forda Kuga rozpoczyna się już latem bieżącego roku.

– Coraz większa liczba konsumentów poszukuje produktów, które są przyjazne dla alergików. W związku z tym czujemy się zobowiązani, aby oferować klientom samochody, które pomagają przeciwstawić się temu coraz poważniejszemu problemowi, jakim są alergie – stwierdził Dr Wolfgang Schneider, wiceprezes ds. Governmental and Environmental Affairs, Ford of Europe.

– Z tego względu jesteśmy tym bardziej dumni, że nasz nowy crossover – Ford Kuga – dołączył do coraz szerszej grupy modeli Forda, które otrzymały wydany przez TÜV certyfikat potwierdzający, że ich wnętrza są praktycznie wolne od czynników wywołujących alergie.

Certyfikat TÜV oznacza potwierdzenie przez niezależnych specjalistów, że wnętrze samochodu zostało wykonane wyłącznie z materiałów i tworzyw o własnościach, dzięki którym ryzyko wywołania reakcji alergicznych zostało ograniczone do minimum. TÜV jest niezależną organizacją certyfikującą i normalizacyjną, mającą uprawnienia do badania i zatwierdzania norm jakości dla produktów przemysłowych i konsumpcyjnych.

Przed wydaniem certyfikatu przeprowadzono – ściśle według rygorystycznych norm badawczych TÜV – szereg rozbudowanych testów i prób Forda Kuga, dających wyniki możliwe do zweryfikowania metodami naukowymi. Ponad 100 materiałów i tworzyw użytych w tym samochodzie badano pod kątem zawartości substancji szkodliwych i mogących powodować uczulenia. Oprócz tego, testom dermatologicznym poddawano wszystkie elementy wykończenia wnętrza mogące mieć dłuższy kontakt ze skórą, takie jak: obicia foteli, wykładziny i dywaniki podłogowe, czy pasy bezpieczeństwa.


Aby sprostać standardom wymaganym do uzyskania certyfikatu, konstruktorzy i projektanci wnętrza Forda Kuga bądź całkiem wyeliminowali, bądź ograniczyli do minimum zawartość takich materiałów i substancji jak lateks oraz związki chromu i niklu, o których wiadomo, że bywają przyczyną reakcji alergicznych u niektórych osób.

Oprócz tego, Ford Kuga jest wyposażony w bardzo wydajny filtr przeciwpyłkowy, który również został z powodzeniem przetestowany przez TÜV. Filtr ten skutecznie zatrzymuje pyłki roślinne – będące częstą przyczyną wielu uczuleń u tysięcy alergików – przed przedostaniem się do wnętrza samochodu.

Ford Kuga jest pierwszym modelem europejskiej filii Forda w niezwykle konkurencyjnym, nowym segmencie samochodów typu crossover. Nowy Ford Kuga został zaprojektowany jako model umożliwiający połączenie najlepszych w swojej klasie własności jezdnych i dynamicznych na szosie z zaskakująco dobrymi własnościami terenowymi. Wnętrze wolne od czynników powodujących alergie jest jeszcze jedną ważną zaletą tego samochodu w oczach potencjalnych nabywców.


Słuszność kierunku poszukiwań Ford of Europe w dążeniu do opracowania najwyższej jakości wnętrz dla nowej generacji samochodów, wnętrz, które są wolne od czynników powodujących choroby uczuleniowe, potwierdziła na początku roku Fundacja Europejskie Centrum Badań nad Alergiami ECARF (European Centre for Allergy Research Foundation www.ecarf.de), która nadała swoje świadectwo jakości Ford of Europe jako pierwszemu producentowi pojazdów. Świadectwa ECARF są przyznawane produktom, które są przyjazne dla osób cierpiących na alergie. Berlińska fundacja i organizacja badawcza przyznała ten niezwykle cenny tytuł samochodom Forda po szczegółowym zapoznaniu się z wynikami badań i testów przeprowadzonych przez TÜV Rheinland Group.

źródło: Ford / Mototarget

Leave A Comment