Aktualności

Colt i Space Star zwycięzcami rankingu niezawodności ADAC

23 kwietnia 2008
Bez kategorii, Mitsubishi Nowości

Mitsubishi Colt i Mitsubishi Space Star zwyciężyły w swoich klasach w opublikowanym niedawno rankingu niezawodności ADAC. Mitsubishi Colt okazał się bardziej niezawodny niż BMW Mini czy Audi A2.


Space Star pokonał natomiast między innymi Citroena Picasso i Mazdę 5. Wyniki te potwierdzają także rezultaty badania niemieckich rzeczoznawców DEKRA, ogłoszone w styczniu tego roku, zgodnie z którymi Mitsubishi Colt okazał się najmniej awaryjny w segmencie samochodów mini i małych o przebiegu do 30.000 km.

Szósta generacja modelu Colt, który na europejskich rynkach obecny jest już od 2004 roku, kontynuuje tradycję swoich poprzedników: modele Colt poprzednich generacji zajmowały na przestrzeni lat czołowe miejsca w rankingach ADAC. Od 1982 roku modele te znalazły się na pierwszej pozycji w swojej klasie aż siedem razy.*

Mitsubishi Colt, które w rankingu niezawodności ADAC 2008 pokonało 26 konkurentów w swojej klasie, jest numerem jeden w statystykach sprzedaży Mitsubishi w Niemczech i całej Europie. Historia sukcesów modelu Colt, który w 2004 roku zadebiutował w konkurencyjnym segmencie B, rozpoczęła się od wprowadzenia wersji 5-drzwiowej. Od marca 2005 roku na rynku dostępna jest 3-drzwiowa wersja, która może być wyposażona w turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 110kW/150KM („Colt CZT”). „Colt CZC” – model typu coupe-cabriolet z elektryczno-hydraulicznie otwieranym sztywnym dachem – dołączył do gamy Colta w maju 2006 roku.

Colt zdobył siedem prestiżowych tytułów, które potwierdzają zainteresowanie i uznanie jakim ten model cieszy się wśród mediów i klientów: Najlepszego Samochodu 2005 w konkursie czasopisma „auto motor i sport”, Złotej Kierownicy w Niemczech, Kompaktowego Samochodu Roku w Holandii, Samochodu Roku w Danii i Rumunii, „Iniemamocni 2004” („The Incredibles 2004”) w Wielkiej Brytanii oraz „Właściwy rozmiar 2004/2005” w Holandii.

Również Mitsubishi Space Star zajęło pierwsze miejsce w rankingu niezawodności ADAC 2008 w swojej kategorii – „mini vany” – w której o miano najbardziej niezawodnego samochodu walczyło 13 modeli. Podobnie, jak Colt** obecnej generacji, Space Star, którego produkcja zakończyła się w 2004 roku, wytwarzany był w fabryce samochodów osobowych Mitsubishi „NedCar” w Born w Holandii.

Thomas Kursch, dyrektor zarządzający Mitsubishi Motors Deutschland GmbH, tak komentuje sukces modeli Mitsubishi: „Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z wyników rankingu ADAC, które zwracają uwagę na wysokie standardy, jakie Mitsubishi Motors wprowadza do europejskiej produkcji”.

W badaniu niezawodności ADAC 2008 wzięły udział 92 modele samochodów różnych marek zarejestrowane w latach 2002-2007. Wyniki ustalono na podstawie danych z ponad 2,5 miliona awarii badanych modeli. Pojazdy biorące udział w rankingu muszą być produkowane w niezmienionej formie przez co najmniej trzy kolejne lata, a roczna liczba rejestracji nowych aut musi wynieść co najmniej 10 000. W tym roku ranking niezawodności ADAC obchodzi 30-lecie istnienia.

*Mitsubishi Colt jako zwycięzca rankingu niezawodności ADAC: 1982, 1983, 1987-1990, 1999

**3-drzwiowy Colt, CZT i 5-drzwiowy Colt produkowane są w Born w Holandii, Colt CZC Cabriolet w fabryce Pininfarina we Włoszech.

źródło: MMC Car Poland / Mototarget

Leave A Comment