Bezpieczny jak Renault

23 kwietnia 2008
Bez kategorii, Nowości Renault

Koncern Renault, świadomy znaczenia bezpieczeństwa na drodze, od ponad 50 lat prowadzi prace badawczo-rozwojowe nad technologiami podnoszącymi bezpieczeństwo swoich samochodów.


Uznane doświadczenie marki w tej dziedzinie wynika z podejścia stawiającego na zapewnienie rzeczywistego bezpieczeństwa w oparciu o analizę wypadków drogowych. Renault, którego 9 samochodów uzyskało maksymalną ocenę 5 gwiazdek w testach EuroNCAP, dysponuje gamą samochodów reprezentującą najwyższy poziom bezpieczeństwa i jest niekwestionowanym autorytetem w tej dziedzinie.

W swoich pracach Renault wykorzystuje badania prowadzone przez Laboratorium ds. Badań nad Wypadkami, Biomechaniką i Zachowaniami Ludzkimi (LAB1) i dzięki wysokim umiejętnościom konstruktorskim opracowuje wyposażenie cechujące się maksymalną skutecznością w rzeczywistych sytuacjach na drodze. Program działań Renault na rzecz bezpieczeństwa na drodze obejmuje cztery najważniejsze kierunki: zapobieganie, korygowanie, ochronę i edukację.

Ochrona użytkowników w razie zderzenia ma fundamentalne znaczenie, natomiast unikanie wypadków stanowi absolutny priorytet. Badania wypadków w 80% sytuacji stwierdzają błąd człowieka. Obecnie, dzięki dostępnym technologiom, możliwe jest rozpoznanie zagrożenia, ostrzeżenie kierowcy i ułatwienie mu naprawienia błędu w razie potrzeby.

Renault stale prowadzi prace nad rozwiązaniami pozwalającymi uniknąć wypadku i chronić wszystkich pasażerów. Koncern kieruje się przy tym następującą zasadą: lepiej zapobiegać i przewidywać, zostawiając jednocześnie kierowcy możliwość odpowiedzialnego działania.

Jednak technologie to nie wszystko. Renault, jako firma odpowiedzialna, angażuje się również w programy edukacyjne, zarówno krajowe jak i międzynarodowe. Mają one na celu poprawę zachowania na drodze wszystkich uczestników ruchu.

Renault prowadzi swoje działania ze względu na znaczenie bezpieczeństwa na drodze i znaczną ilość wypadków na całym świecie. W przyszłości bezpieczeństwo będzie oparte na działaniu interaktywnych urządzeń. Pokładowe technologie zapewnią lepsze rozpoznanie otoczenia i będą informować kierowcę, umożliwią też szybsze działanie systemów podnoszących bezpieczeństwo. Renault prowadzi te działania nie tylko w Europie, ale poszerza je również na nowe rynki, na których dbałość o bezpieczeństwo wymaga dostosowania się do lokalnej specyfiki wypadków i potrzeb klientów.

źródło: Renault / Mototarget

Leave A Comment