Aktualności

Bezpieczni kierowcy płacą mniej

23 kwietnia 2008
Bez kategorii, Bezpieczeństwo

Od wielu lat liczne organizacje promują i wspierają bezpieczną jazdę. Grupą, do której chcą dotrzeć są kierowcy, którzy często wykazują się brakiem rozsądku, lub po prostu nie stosują się do zasad panujących na drodze i przepisów Kodeksu Drogowego. Nikt jednak nie interesuje się kierowcami, którzy samą swoją postawą na drodze mogą promować bezpieczny styl jazdy.


A przecież to dzięki nim na drogach jest bezpieczniej. Program wspierania rozsądnych użytkowników drogi przyszykowało Stowarzyszenie Kierowców i Pasażerów. Pierwsza organizacja w europie, która zrzesza „bezpiecznych kierowców” i nowatorsko podchodzi do ich potrzeb.

Od 3 lat Stowarzyszenie SKiP pracuje nad wachlarzem produktów i usług, na które wyjątkowe ulgi mieliby jedynie kierowcy szanujący przepisy drogowe. W ten oto sposób, w imieniu swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego pragną podziękować im za bezkolizyjną jazdę. Przy współpracy dużych towarzystw ubezpieczeniowych takich jak Warta, Uniqa, Filar oraz Compensa SA powstał nowatorski sposób naliczania ubezpieczeń komunikacyjnych dopasowany i przygotowany na potrzeby „bezpiecznego kierowcy”. Dzięki niemu, osoby kwalifikujące się do tego miana uzyskują znaczące upusty w tych towarzystwach. Te zniżki są traktowane ponad wszelkie inne promocje, czy zniżki towarzystw za bezszkodową jazdę, dzięki czemu „bezpieczny kierowca” zawsze płaci mniej.

Warunkiem uzyskania miana „bezpiecznego kierowcy” jest członkostwo w Stowarzyszeniu Kierowców i Pasażerów, które poprzedzone jest weryfikacją każdego uczestnika. Aby zostać członkiem należy spełnić konkretne warunki, które zostały przygotowane na bazie statystyk wypadkowości na drogach. Osoba kwalifikująca się musi mieć między 30-65 lat, minimum 30% zniżki w ubezpieczeniach OC lub AC oraz co najmniej 5 lat posiadania Prawo Jazdy. Statystyki wykazują, że tacy kierowcy popełniają najmniej błędów na drogach, a co za tym idzie powodują najmniej wypadków. Stowarzyszenie SKiP postawiło sobie za główny cel wspieranie i promowanie takich kierowców, poprzez tworzenie bazy usług znacznie tańszych tylko dla „bezpiecznego kierowcy”. Idąc dalej ideą Stowarzyszenia – „Warto być bezpiecznym kierowcą, bo bezpieczny kierowca płaci mniej”

Wysokość wymagań potrzebnych do uczestnictwa w SKiP połączona została z prostotą przystąpienia, gdyż legitymacje członkowskie można nabyć w ponad 400 agencjach ubezpieczeniowych rozsianych w całej Polsce, najlepiej tuż przed wykupieniem polisy OC lub AC, dzięki czemu od razu można poczuć jak dużo daje członkowstwo w SKiP. Partnerzy Stowarzyszenia udzielają do 10% zniżek na OC i AC, oraz do 20% zniżek na inne ubezpieczenia, w tym mieszkań i domów, a na legitymacji SKiP zawarte jest 24 godzinne ubezpieczenie NNW na kwotę 20.000 zł. Bazą informacyjną jest strona Stowarzyszenia www.skip.com.pl gdzie dostępne są informacje o wszystkich zniżkach zarówno w ubezpieczeniach jak i na inne produktu motoryzacyjne, lista wszystkich agencji ubezpieczeniowych rozpowszechniających legitymacje Stowarzyszenia Kierowców i Pasażerów oraz firm, instytucji ubezpieczeniowych i motoryzacyjnych które honorują zniżki dla członków SKIP.

Ostatnie miesiące pokazały, że wiele osób chce się identyfikować z bezpieczeństwem na drogach. SKiP liczy już 3000 członków, którzy płacą mniej.

źródło: SKIP / Mototarget

Leave A Comment