Aktualności

300-tysięczny nowy Ford w Polsce

4 kwietnia 2008
Bez kategorii, Ford Nowości

2 kwietnia został sprzedany 300-tysięczny, nowy samochód marki Ford sprowadzony do Polski przez oficjalnego importera, firmę Ford Polska Sp. z o.o. Nowy Ford Focus został wydany podczas uroczystości w nowo otwartym, największym w Warszawie, salonie sprzedaży marki Ford – BIG Autohandel, przy Al. Krakowskiej 169.


Ford jest jedną z najpopularniejszych marek samochodowych w Polsce. Od wielu lat cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Samochody spod znaku błękitnego owalu cenione są za swą niezawodność, doskonałe właściwości jezdne oraz bezpieczeństwo, zaś ostatnio dzięki dynamicznej i atrakcyjnej stylistyce kinetic design Ford zyskuje wielu nowych entuzjastów marki. Również coraz wyżej oceniana jest przez klientów sieć autoryzowanych serwisów Forda.

– Ten rok będzie dla nas bardzo ważny. Na rynku debiutują bardzo ciekawe auta – nasz najlepiej sprzedający się model – odnowiony Ford Focus, całkowicie nowy samochód sportowo-rekreacyjny – Kuga oraz Ford Fiesta, którego z poprzednikiem łączy tylko nazwa. Również gama silników dostępnych w samochodach Ford Mondeo, S-MAX i Galaxy zostanie rozszerzona o 2.2 litrową jednostkę TDCi, o mocy 175 KM. W ofercie mamy Forda Focus ECOnetic o wyjątkowo niskiej emisji CO2 na poziomie 115 g/km – jest to najlepszy wynik w tej klasie pojazdów z konwencjonalnym napędem. W drugiej połowie roku rozpocznie się w Tychach produkcja nowego Forda Ka, który na pewno przebojem zdobędzie rynek. Mając taką gamę nowoczesnych i atrakcyjnych produktów oraz jedną z najlepszych autoryzowanych sieci sprzedaży w Polsce, z ogromnym optymizmem patrzę w przyszłość! – powiedział Adam Kołodziejczyk, Prezes i Dyrektor Generalny Ford Polska Sp.z o.o.
W mijającym roku firma Ford Polska Sp. z o.o. sprzedała 25 960 nowych pojazdów, co oznacza wzrost w porównaniu do roku 2006 o ponad 20%. Ten wynik pozwolił osiągnąć udział w rynku w wysokości 7%.


Nowo otwarty, największy salon sprzedaży Forda w Warszawie – należący do firmy BIG Autohandel – zlokalizowany jest przy Al. Krakowskiej 169. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 3.400 m², w części serwisowej znajduje się 15 stanowisk mechanicznych (w tym Stacja Kontroli Pojazdów), zaś w części blacharsko-lakierniczej 12 stanowisk przygotowawczo-naprawczych oraz najnowocześniejsza komora lakiernicza. BIG Autohandel oferuje klientom indywidualnym dogodne warunki zakupu, finansowania (kredyt/leasing) i ubezpieczenia samochodu – wszystko pod jednym dachem. Klienci mogą także zostawić swoje dotychczasowe auto w rozliczeniu. Firma prowadzi również obsługę klientów instytucjonalnych w zakresie sprzedaży pojazdów i zarządzania flotą samochodową oraz obsługi posprzedażnej w ramach Business Service Club. W autoryzowanym dilerstwie Forda przy Al. Krakowskiej 169 mieści się także Centrum Pojazdów Dostawczych, które oferuje profesjonalną sprzedaż i serwis samochodów dostawczych.

źródło: Ford / Mototarget

Leave A Comment